Keräsi tuoretta heinää pakastimeen talvea varten. Vielä ei tiedetä, pitääkö ostaa kukkakaupasta kissanheinää vai kelpaako pakasteheinä. Jännitämme!
Sinsin palvelusväki
4
152
Vastaukset
- kirjava kolli
Osta rairuohon siemeniä, sitä pääsiäisruohoa, tai pussillinen linnunruokaa jossa on monenlaisia siemeniä tai pelkkää kauraa. Laita kukkapurkkiin multaa, kylvä, kastele ja odota. Kissa tykkää.
- Kauraa pukkaa
Heinä paleltuu pakkasessa . Osta kauraa ja idätä.
- ei kelpaa
Täällä kissa ei kesän jälkeen ( pentu ) ole suostunut syömään sisällä kasvatettua heinää. Vieläkin ulkoa yrittää heinän korsia napsia. Mitenköhän sen saisi syömään sisäheinää. Siis noita eläinkaupan valmiita heiniä olen yrittänyt kasvattaa, muttei kelpaa.
- glgshl
Kyllä se kissa syö sitä heinää silloin kun se itse haluaa, ei tarvitse tyrkyttää ja menettää yöuniansa sen takia. Kasvatat vain itse sitä heinää kippoon. Ei tuo heinä mitään elintärkeää kissoille kuitenkaan loppupeleissä ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 425867
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?845576Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2485481Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494689Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k304660Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1803939- 1413490
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283126Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.243108Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42781