Persut paniikissa

Vieläkö joku julkisesti viittii tunnustautua Persuksi??
Mie en ainakaan halua olla tekemisissä yhdenkään kanssa joka julistautuu tuon hörhöpuolueen kannattajaksi!!
10251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minä en halua olla tekemisissä yhdenkään kanssa, joka julistautuu kokkareitten kannattajaksi.

Äänestä

Kuka sinua kaipaa

Äänestä

Kuka sinua kaipaa

Äänestä

Sehän on sinun mielipide.
Kyllä metsään mahtuu erakoita.

Äänestä

Helppohan on sanoa, ettei kannata sitä tai tätä puoluetta, mutta sitten tuleekin uusi kysymys: mitä sen jälkeen kannattaa.

Demarit ovat laskusuunnassa ja sitä kautta ei saa poliittista tulevaisuutta.Kaiken lisäksi moni on sen suunnan juuri hylännyt.

Entäs keskusta? Siellä joutuu lähtemään liikkeelle nollatasolta eikä vähään aikaan ole asiaa päättäjien kuoroon.

Miten sitten olisi kokoomus? Siellä taas työnvieroksujia katsotaan pitkään.
Jäljellä ovat äärivasemmisto ja kristilliset. Niihin ei ole tungosta. Mukaan mahdut.

Äänestä

Onhat sitten nämä säälittävät PerusSuomalaiset. Kun lukee noita Timo Soinin blogeja ei voi kuin ihmetellä että mitkä IDIOOTIT seilaa tuon puolueen kannattajissa.
Voisko sanoa että ehtaapaskaa rusetti paketissa.

Äänestä

Epäkohtia löytää jokainen, mutta se on taitava joka kertoo kuinka ne korjataan.
Uskottavuus tulee siitä, kun löytää epäkohdan ja kertoo kuinka se korjataan.
Kertoo siis rahoitusta ja sivuvaikutuksia myöten kuinka joku asia korjataan.
On helppoa huudella kuinka haluaa yksittäisiä parannuksia tai veronalennuksia ottamatta kantaa kokonaisvaikutukseen saatikka siihen kuinka nuo parannukset/ veronalennukset rahoitetaan.
Uskoisin ihmisten osaavan ajatella sen verran ettei ihan kaikki mene läpi.

Äänestä
  • Verot täytyy saada valtion maksettavaksi!

    Äänestä

Eipähän nuo demarit näytä olevan laskussa. Menevät kokoomuksen edelle.

Persujen parasta ennen -päiväys meni aikoja sitten. "Tuli iso jytky. Saa tulla pyyhkimään".

Äänestä

Ei pelkällä huutelulla voi kannatus ikuisesti nousta.
Yllättävän korkealla kannatus kävikin.
Nyt ilmeisesti kaivattaisi jotain muutakin kuin huutelua.

Ylen tuorein gallup tuossa alhaalla.

Ei auttanut edes heitto autoveron poistamisesta. Millä seuraavaksi kalastellaan ääniä?

http://yle.fi/uutiset/perussuomalaiset_syoksyy_alaspain/7712421

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Persun harakiri kirjoitti:

Vieläkö joku julkisesti viittii tunnustautua Persuksi??
Mie en ainakaan halua olla tekemisissä yhdenkään kanssa joka julistautuu tuon hörhöpuolueen kannattajaksi!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu