Onko kellään kollia astutuslainaan? Mielellään punainen. Itsellä täysterve 2v naaras, mustavalkea.
Jos kiinnostuit, laita ilmoitusta/kyselyä sähköpostiin! Vain asialliset yhteydenotot!
Lahdessa.
[email protected]
Etsitään kollia astutuslainaan
4
104
Vastaukset
- 1510
Et taida tietää kissojen genetiikasta ja värien periytymisestä juuri mitään. Joten aika turha haluta "mielellään punaista". Ja muistahan että emän ja kollin veriryhmät on hyvä tutkia ettei pennuille tule kehityshäiriöitä.
- Sekalinjainen
Ole kiltti äläkä teetä tähän pahaan maailmaan enää yhtään kissapentuetta!Kodittomia ja hylättyjä kissoja on löytöeläintalot jo pullollaan - osa joudutaan lopettamaan kun kaikille kissoille ei löydy kotia... Minusta on vastuutonta ehdoin tahdoin teettää ns. maatiaispentuja - leikkauta kissasi ja ota sille kaveriksi kissanpentu eläinsuojeluyhdistyksen kautta. Näin toimisit kissojen parhaaksi :-).
- onnea pennuille
Löytöeläintalot eivät suinkaan ole pullollaan kodittomia kissoja. Miksi tuota valhetta toistetaan vuodesta toiseen, vaikka se on todistettu vääräksi moneen kertaan?
Eläinsuojeluyhdistyksiin ja muihin varsinaisen virallisen löytöeläintoiminnan ulkopuolisiin "kissataloihin" saattaa kissoja kerääntyä ja siihen on selkeä syy. Kohtuuttomat luovutusehdot, joiden mukaan kissaa ei voi koskaan tuntea omakseen, sillä luovuttava taho pitää määräysvallan kissasta itsellään.
Aloittajalle onnea kollin etsintään. Kissanpennuille riittää kysyntää ja mitä etelämmäksi maata mennään, sitä kovempi kysyntä on. Olet hyvällä asialla.
- nönnö
Tee vain lisää pentuja, löytävät itsensä vielä löytöeläintalosta kun joku ohikulkija on napannut pihallaan kuljeksivan kissan turvaan. Muista laittaa ilmoitukseen että vain kotiin jossa kissaa pidetään silmällä, eikä päästetä haahuilemaan yksin pitkin kyliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3955853Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit181786Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http461224- 1211043
Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko97938Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss47933Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?133919- 56914
- 46897
- 78861