Etsitään kollia astutuslainaan

duans

Onko kellään kollia astutuslainaan? Mielellään punainen. Itsellä täysterve 2v naaras, mustavalkea.

Jos kiinnostuit, laita ilmoitusta/kyselyä sähköpostiin! Vain asialliset yhteydenotot!

Lahdessa.

[email protected]

4

85

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1510

      Et taida tietää kissojen genetiikasta ja värien periytymisestä juuri mitään. Joten aika turha haluta "mielellään punaista". Ja muistahan että emän ja kollin veriryhmät on hyvä tutkia ettei pennuille tule kehityshäiriöitä.

    • Sekalinjainen

      Ole kiltti äläkä teetä tähän pahaan maailmaan enää yhtään kissapentuetta!Kodittomia ja hylättyjä kissoja on löytöeläintalot jo pullollaan - osa joudutaan lopettamaan kun kaikille kissoille ei löydy kotia... Minusta on vastuutonta ehdoin tahdoin teettää ns. maatiaispentuja - leikkauta kissasi ja ota sille kaveriksi kissanpentu eläinsuojeluyhdistyksen kautta. Näin toimisit kissojen parhaaksi :-).

      • onnea pennuille

        Löytöeläintalot eivät suinkaan ole pullollaan kodittomia kissoja. Miksi tuota valhetta toistetaan vuodesta toiseen, vaikka se on todistettu vääräksi moneen kertaan?

        Eläinsuojeluyhdistyksiin ja muihin varsinaisen virallisen löytöeläintoiminnan ulkopuolisiin "kissataloihin" saattaa kissoja kerääntyä ja siihen on selkeä syy. Kohtuuttomat luovutusehdot, joiden mukaan kissaa ei voi koskaan tuntea omakseen, sillä luovuttava taho pitää määräysvallan kissasta itsellään.

        Aloittajalle onnea kollin etsintään. Kissanpennuille riittää kysyntää ja mitä etelämmäksi maata mennään, sitä kovempi kysyntä on. Olet hyvällä asialla.


    • nönnö

      Tee vain lisää pentuja, löytävät itsensä vielä löytöeläintalosta kun joku ohikulkija on napannut pihallaan kuljeksivan kissan turvaan. Muista laittaa ilmoitukseen että vain kotiin jossa kissaa pidetään silmällä, eikä päästetä haahuilemaan yksin pitkin kyliä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      266
      4783
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      80
      3227
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      36
      2643
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2523
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1797
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1590
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      94
      1368
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1005
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      988
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      99
      938
    Aihe