Vaaralliset loiset leviämässä Suomeen!

Tonikuusela

Suomeen on leviämässä nyt ennätysmäärä vaarallisia loisia!

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288384171858.html

http://www.iltasanomat.fi/tiede/art-1288535670904.html

http://www.iltasanomat.fi/lemmikit/art-1288645366110.html


Tilanne on kriittinen! Ns "virallinen" lääketiede ei tunnu tarjoavan toimivia, realistisia vaihtoehtoja ongelmaan paitsi ylikalliita patenttilääkkeitä, jotka on kuitenkin reseptisuojattu mikä käytännössä tarkoittaa sitä, että lääkkeitä saa ottaa vasta siinä vaiheessa kun lääkäri on VIRALLISESTI todennut taudin puhjenneen vakavien oireiden kera! Usein silloin on jo liian myöhäistä!


Onneksi on olemassa vaihtoehto viralliselle, ylikalliilla patenttilääkkeillä suojatulle kontrollifriikki lääketieteelle. Tutustu sivustooni jossa selitetään vain joitain periaatteita orgaaniselle lääketieteelle jota virallisesti järjestelmä vihaa, koska siinä sekaannutaan suoraan lääkäreiden reseptiapajille!

http://tuomaskuusela.wordpress.com

0

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

        Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
        Maailman menoa
        23
        3113
      2. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

        Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
        Ikävä
        68
        720
      3. Hei! Halusin vain kertoa.

        En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
        Tunteet
        3
        703
      4. Miten voitkin olla aina niin fiksu

        ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
        Ikävä
        32
        581
      5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

        Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
        Ikävä
        35
        567
      6. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

        Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
        Rakkaus ja rakastaminen
        3
        560
      7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

        Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
        Maailman menoa
        19
        510
      8. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

        Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
        Suomalaiset julkkikset
        3
        509
      9. Oletko varma

        Ettei meistä tule mitään?
        Ikävä
        40
        501
      10. Mitä ajattelet

        Meistä nykyään.
        Ikävä
        36
        495
      Aihe