Pulma olisi seuraava:
Minulla on lumia 520 ja pc jossa win7 starter.
Käytettävissä olisi vain usb-kaapeli laitteiden välillä.
Ei siis ole wlan tai bt -mahdollisuutta pc:ssä.
Miten saan tietokoneen yhdistymään nettiin lumian kautta? En siis voi ladata mitään ohjelmia koneeseen, kun ei ole nettiä.
Kaapelin välityksellä pääsee kyllä selaamaan puhelimen tiedostoja.
vanhan pc:n yhdistäminen nettiin lumialla?
5
200
Vastaukset
Ainoastaan wlanin kautta. Muuten ei onnistu.
- KokematonTietäjä
Linuxilla onnistuu hyvin. Ubuntu ja Android yhdistelmällä ainakin, yksi näppäys ja yhteys on päällä, USB:n kautta siis. Kokeilin Androidia ja Win7:aa ja en saanut yhteyttä, muutoin kuin WiFillä (eli eikös ole sama kuin Wlan?)
- apuuva112
Ylipäätään jos lukija ilmoittaa että käytössä ei ole kuin usb-kaapeli. Voisi olettaa että käytössä on pöytäkone, joka ei langatonta nettiä vastaanota.
Se onko sitten windows vai linux lienee aivan sama tässä tilanteessa.
Siis väitätkö että Linuxilla saa netin toimimaan tietokoneessa pelkällä usb kaapelilla kännykkään kytkettynä. röh röh Lumia WP8 mallit eivät tue usb internet yhteyden jakoa. Tähän ei tietokoneen käyttis vaikuta.
- ...
hommaa koneeseen edullinen wlan-tikku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541