Tutustu hyviin kettukoiriin internetissä os. http://www.markolind.net/voittajat/
Tehokasta ketunmetsästystä ajokoiralla!
5
871
Vastaukset
- soturi
Luuletko sä marko tosissaan että muilla kun sulla on van hyvä koira.
Kyllä jumala on johdattanut mulle helvetin hyvän ,liekkö hakenut sieltä niin muun rotuisen kuin suomalaisen...
Helluntai uskossa en ole enkä siihen edes halua, mutta kumminkin tarhassa on sellainen ketun ja supin tappaja että et ole edes saanut silittää niin hyvää ajuria. Ja etkä ikinä tule ,sitten voit saada jos lähet ensi kesänä suviseuroihin niin voitais rukoilla sinullekkin jonkinmoinen ajokki.
Kilpaan en pääse kun koirani on niin sanotusti vähenmistöä, ajokoiramiehille mustalainen.
Mutta löytyy niistäkin hyviä yksilöitä. - Lepa
Tiiätsä Marko että mä oon kuullu HUHUJA siis juoruja (EN väitä olevani oikeassa) niistä sun koiristas että niiden ajo on yhtä tyhjän kanssa ja että sun jutuissas ei oo mitään perää muuta kuin että sä kauppaat niitä koirias!
Haluan kuulla muiden keskustelijoiden mielipiteen
että onko jutuissa mitään perää!
Vastatkaa!sillä onhan Lindin muutamat kasvatit pärjänneet kokeissakin hyvin. Prinssistä, jota Lind kehuskelee sen verran, et onhan silläkin kaksi kettuykköstä ja yksi kakkonen ja tänä kautena kilpailukausi siellä päin, missä Lind asustelee on vasta aluillaan, joten katsellaan tämän kauden jälkeen!
Muusikko kirjoitti:
sillä onhan Lindin muutamat kasvatit pärjänneet kokeissakin hyvin. Prinssistä, jota Lind kehuskelee sen verran, et onhan silläkin kaksi kettuykköstä ja yksi kakkonen ja tänä kautena kilpailukausi siellä päin, missä Lind asustelee on vasta aluillaan, joten katsellaan tämän kauden jälkeen!
...itse sivullisena vastasin keskusteluun ikäänkuin "sivustakatsojan roolissa", joten ottakaahan muutkin kantaa, ettei tarvitse itse vastata itselleni...OK?
Terveisin: Marko Lind- ruotsinpyhtää
no ne on koiria.ajeleet kaikkea mikä eteen tulee myös hirviä,peuroja jne.kokeet mitä oon kuullu kyseenalaisia ykkösiä.10 min haulla ykkönen.vaatinu hyvät puhelahjat.toinen ykönen menettelee.KEHUA VOI KYLLÄ KOIRIAA;tulokset näkyy muutaman vuoden päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272034
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021835Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841649Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611494Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331182- 1101093
- 781092
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm521086Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471056Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441003