Naps Solar Systems Oy HALPA AURINKOPANEELI -- PERUSTETTU 2014

Naps Systems Oy meni konkurssiin 2014.

Monille on jäänyt luulo, että Naps Solar Systems Oy on vanha ja turvallinen toimija. TODELLISUUDESSA EI OLE !
175105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Naps Solar System Oy meni konkurssiin ... Talvivaaran konkurssi oli samanlainen.
Molemmissa paperilla oleva emo toimii. Velat/verot ja vastuut kipattiin kuormasta pois.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014111818848536_uu.shtml

Suomessa tytäryhtiöitä käsitellään omina yhtiöinä. Tytäryhtiökonkurssia ei tunneta.

Äänestä

tuulesta temmaten, rauhaa nyt saako Ken, minne tuuli kuljettaa....

Äänestä

Ja konkkaan... Uutta vanhaa nimeä kehiin..

Äänestä

Meinasin juuri ostaa juuri naps järjrstelmän. Onneksi löysin tämän. Ostan Paneelit muualta.

Äänestä

Kansa tietää. Kusettajat häviää.

Äänestä

naps on ollut ja mennyt

Äänestä

http://www.tekniikkatalous.fi/energia/ruotsi+puskee+aurinkosahkoa+verohelpotuksin/a36628

Naps Systems Oy omisti 40% Jällivaaran aurinkopaneelitehtaasta.


http://www.kuriren.nu/nyheter/hel-bransch-utraderad-6782501.aspx

Jällivaara ja Norbotten menetti kosketuksen aurinkosähköön ja aurinkomodulitehtaat meni nurin. Aurinkopaneelien valmistus Ruotsissa oli pahasti tappiollista. Piikiekkoja ei Ruotsissa koskaan tehty. Ne oli tuontitavaraa.

Luultiin, että automaatio mahdollistaa aurinkomodulien valmistuksen. Kustannusrakenne Ruotsissa nousi liian korkeaksi. Rahdit ja muu logistiikka teki sen kannattamattomaksi.

http://www.allabolag.se/5566096052/ArcticSolar_AB

Äänestä

Napsin myynti on ollut heikkoa.

Äänestä

Naps 2020

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Konkurssi Oy kirjoitti:

Naps Systems Oy meni konkurssiin 2014.

Monille on jäänyt luulo, että Naps Solar Systems Oy on vanha ja turvallinen toimija. TODELLISUUDESSA EI OLE !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu