http://yle.fi/uutiset/ilkea_ja_asenteellinen_mannevitsi_satuttaa/6617568
- Romanimies myi vanhaa Mersua, joka oli vähän ajettu ja auto oli tosi hieno. Asiakas ihmetteli, että miten tämä on näin vähän ajettu ja näin hieno: "Onko se totta, että tämä on ollut yhdellä omistajalla?". Romanimies vastasi siihen, että kyllä se on ollut, työautona, leukailee Stenroth.
- Romanimies myi vanhaa Mersua, joka oli vähän ajettu ja auto oli tosi hieno. Asiakas ihmetteli, että miten tämä on näin vähän ajettu ja näin hieno: "Onko se totta, että tämä on ollut yhdellä omistajalla?". Romanimies vastasi siihen, että kyllä se on ollut, työautona, leukailee Stenroth.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Romaneiden, kansanomaisemmin mustalaisten, käyttämät puukot ja laittomat pistoolit, satuttavat paljon, paljon enemmän kuin vitsit joita ei vitseiksi edes voi kutsua. Mustalaisvitsit perustuvat todellisuuteen, eivät fiktioon. Fiktiota on mustalaisten räikeät väitteet syrjinnästä ja kaltoinkohtelusta. Ei meidän suomalaisten eikä pohjoismaalaisten tarvitse sietää tätä.
Tutustu toimintaan ja tule mukaan jäseneksi tai aktiivijäseneksi.
http://www.patriootti.com/vastarintaliike/aktivoidu/
Tutustu myös pohjoismaiden rintaman yhteiseen toimintaan ja tavoitteisiin.
http://www.nordfront.se/
Patrioottijuntit itkevät Pertunmaalaisten puolestakin.
http://www.patriootti.com/pertunmaalle-pakolaisia-afganistanista/
Lehti kirjoittaa, että ko. perseläpi on Suomen tuhmin kunta.
Minun mielestäni on sairasta lähettää ulkomaalaisia junttien sekaan. Eihän heistä tule ihmisiä, jos ensiksi pitää hyväksyä junttilan tavat.
Tuolla päin suomea on aivan normaalia nussia omaa siskoaan ja parhaan kaverin äitiä.
Hyi olkoon. Stadi on paras paikka IHMISELLE, siksi asun täällä!
Miksi manne varastaa?
- koska se on manne ja hoi sie anna markka osta kello HOI SIE HALUUTKO MORAA KYLKEE :D
Mulla on mahtava itsetunto ja huumorintaju. Nauran itsekin blondivitseille. Ja ehkäpä ne ennakkoasenteet ja yleistykset ei satuta, kun tietää olevansa fiksu ja hyvin käyttäytyvä. Eli läpät on hyviä, vaikka menee pahasti ohi. Paitsi seksikkääksi on kyllä haukuttu elävässäkin elämässä, mutta annan sen anteeksi.
Se kalikka kalahtaa, mihin...