Kyyti oli niin mukavaa ja kuski sanoi, että paras auto mitä on siihen asti ajanut. Täytyisi varmaan vaihtaa tuo nykyinen Ford Mondeo vaikka 2010-2011 523i malliin.
Bmw taksilla tulin kotiin
firman pippaloista
4131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ettei vaan olluna skoda millä tulit, pienes sievässä kaikki tuntuu olevan ja näyttävän luksukselta!
No jos on luullut skodaa bemariksi, niin on kyllä ollut melkoisessa kaasussa!!!!!
skoda on semmoinen rämisevä ja heikosti kyhätty itävaunu, ettei Skodaa voi luulla Bemariksi edes tajuttomana
2010 luvun BMW 500 on yksi parhaista ostoksista, kun kilometrit vielä ovat kohdallaan sadan tuhannen molemmin puolin. Auton saa jo kohtuuhintaan usein alle kolmenkympin. Hieno auto kauniin näköinen, ei ruostu ja komia ajella.
Vähän etsien voi saada vielä hyvillä varusteilla ja kerralla porvariluokkaan. Mersulla ei ajele kuin Mannet ja eläkeläiset ja liukkaalla tosi surkea.
BMW on voittanut Suomenkin talviauto testejä, viissatanen on hämmästyttävänkin lämmin.
5 tähteä törmäystestistä ja vankka kori, turvallinen liikenteessä, äänetön ja miellyttävä kulkuneuvo. Dieselinä kulutuskin kuuden litran pintaan, uskomattoman pienellä menee.
Rahallisesti auto kannattaa aina ostaa hieman käytettynä ja Nissanin hinnalla saa BMW:N , autojen parhaimmistosta. Itsellä on ollut useita BMW autoja, eikä koskaan mitään vikaa, ihmettelen näitä paskajuttuja joita täällä joku ilmeisesti kateuksissaan yrittää levittää.
BMW 520 D autosani on hintalaatu suhde kohdallaan viidellä kympillä parempaa ja kauniimpaa autoa on vaikea löytää miltään merkiltä uutena.