Synestesia

Tekevätkö miehet enää musiikkia? Jos ni, millä työnimellä mennään? On kovimpia suomimetalli orkesteri.
12177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En ole koskaan kuullutkaan tuollaisesta porukasta.Varmaan joku old reinoon verrattavissa oleva gambinaryhmä kuukkarista?
Suomimetalli muutenkin on saman oksennuksen toistoa biisistä toiseen suolesta revityillä sanoituksilla joista ei edes saa selvää sen kakofonian takaa eli ihan sama vaikka lausuisi runoja kun kukaan ei kuule.
Tapani Kansakin on kovempi.

Äänestä

Tuo tapsahinttari nyt ei tiedä mistään mitään. Synestesian viimeiseksi jäänyt levy,Nereus saatavana ilmaiseksi: http://nereusprojekti.net/

Äänestä
  • Ei kiinnosta edes ilmaiseksi jaettu paska.Voisi kiinnostaa jos maksatte siitä että tuota mainostamaanne sontaa joku lataa.
    Tapani kansa rulaa teidän sontanne yli minä päivänä tahansa.

    Äänestä

Ootko Tapsukan salarakas???

Äänestä
  • 10 vuotta kun mörisee mikrofoniin eikä silti pääse kuin parille keikalle, saattaa kyllä harmittaa ymmärrän, mutta pidä silti oma seksuaalisuutesi ihan oman itsesi tiedossa se ei muita kiinnosta.

    Paska on paskaa vaikka sen liimaisi suomi24 sivulle ja antaisi sille hienolta kuulostavan nimen wikipedian sivuilta.

    Äänestä

  • Vittu kyl te otte oikeesti pehmeetä porukkaa. Joku kysyy bändistä ja vellihousut vastaa hyvää päivää kirvesvartta? Taidatte olla kateellisia paskiaisia joka asiassa. Aina, kun joku alottaa ihan asiallisen keskustelun niin kateelliset kirjottaa heti jotain paskaa, mistä paistaa kateus läpi. Tehkää itte joskus jotain! Mutta ette pysyty vellihousut. Itte en oo synestiaa kuunnellu, mut nyt taidanki kuunnella. Fail10 mee oikeesti vitt..n!

    Äänestä

  • Pehmeet kirjoitti:

    Vittu kyl te otte oikeesti pehmeetä porukkaa. Joku kysyy bändistä ja vellihousut vastaa hyvää päivää kirvesvartta? Taidatte olla kateellisia paskiaisia joka asiassa. Aina, kun joku alottaa ihan asiallisen keskustelun niin kateelliset kirjottaa heti jotain paskaa, mistä paistaa kateus läpi. Tehkää itte joskus jotain! Mutta ette pysyty vellihousut. Itte en oo synestiaa kuunnellu, mut nyt taidanki kuunnella. Fail10 mee oikeesti vitt..n!

    En usko että kyseessä on kateus jos ensin tehdään aloitus ja sitten vastataan siihen itse että saadaan ryhmälle näkyvyyttä.Mainostaminen on sääntöjen mukaan kielletty muuten täällä olisi pelkästään jotain citymarketin bonusnakkeja ja vastaavaa koko palsta täynnä.
    Etteköhän te pärjää ja saa lättyjänne myytyä ilman tätä palstaakin jos musa kerran on hyvää.

    Äänestä

  • musiikki kantaa kirjoitti:

    En usko että kyseessä on kateus jos ensin tehdään aloitus ja sitten vastataan siihen itse että saadaan ryhmälle näkyvyyttä.Mainostaminen on sääntöjen mukaan kielletty muuten täällä olisi pelkästään jotain citymarketin bonusnakkeja ja vastaavaa koko palsta täynnä.
    Etteköhän te pärjää ja saa lättyjänne myytyä ilman tätä palstaakin jos musa kerran on hyvää.

    Ja vittu, kysymys oli että mitä ne Synestesian miehet nyt tekee? Tekevätkö musiikkia vai..? En halua vittu tietää mitä kukin kuuntelee.

    Äänestä

  • Rässi Kake kirjoitti:

    Ja vittu, kysymys oli että mitä ne Synestesian miehet nyt tekee? Tekevätkö musiikkia vai..? En halua vittu tietää mitä kukin kuuntelee.

    Kylläpäs rässi on vihaisella tuulella.Koitas nielasta tuo V syvälle ja koita sitten uudestaan.

    Äänestä

Ainakin kitaristi on jäsenenä M.Netissä eikä tällä hetkellä ole ainakaan ilmoittanu muista bändeistä/projekteista. Mieshän on perheellinenkin niin taitaa soittohommat ainakin joksikin aikaa jäädä taka-alalle. Harmi tosiaan, oli kova bändi ja vielä porilainen!

Äänestä
  • Onkohan muut miehet missäpäin? Oli vähän iso uutinen ku lopettivat. On nimittäin Sortokauden kans suomen kovimpia orkestereita. Ois kyllä mahtavata kuulla vielä lisää näiltä miehiltä. Toiv. kuulen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rässi Kake kirjoitti:

Tekevätkö miehet enää musiikkia? Jos ni, millä työnimellä mennään? On kovimpia suomimetalli orkesteri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu