Näiden talousviisaiden raunioille kannattaisi perustaa pientä ravintolatoimintaa. Lisäksi voitaisiin myydä vaikka mainospyloonista mallinnettuja pienoismalliavaimenperiä.
Niihin voisi painaa sosiaalidemokraattisia viisauksia kuten "Kehitetään vaikka velaksi" tai "Syön poninhäntäni jos tästä ei tule mitään". Näin saataisiin tuo kuprun puhkeamisen aiheuttama mainosarvo kotiutettua euroiksi.
Niihin voisi painaa sosiaalidemokraattisia viisauksia kuten "Kehitetään vaikka velaksi" tai "Syön poninhäntäni jos tästä ei tule mitään". Näin saataisiin tuo kuprun puhkeamisen aiheuttama mainosarvo kotiutettua euroiksi.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Menisikö ehdotuksestasi mahdollisesti tuleva voitto asianosaisten vai veron-
maksajien eduksi?
Itse olen kirjoittamassa näytelmää autopöhlöt joka perustuu tähän.
Ikävä kyllä pian huomataan ettei kukaan halua koskea Hämptoniin pitkällä tikullakaan.
Voin kertoa jo nyt, että kun scc:t, levit ja tapsugeitit on mediassa käsitelty, tänne laskeutuu sellainen mediahiljaisuus jota ette olisi voineet kuvitella olevan olemassa.
Tästä tulee Hämeen Musta Aukko, jota kukaan ei mainitse nimeltä. Jos joku mainitsee, laskeutuu huoneeseen kuolemanhiljaisuus.
Pitäisi olla edes jotain aivotoimintaa pellepoliitikoilla ja pelleliitoilla.
HPK on kaupungin tärkein brändi. Onko Hifk Helsingin? Tappara Tampereen? No ei ole. Aika pienesti on ajateltu tässä.
Pienillä aivoilla. Tässä myös aliarvioidaan veronmaksajien kykyä ajatella.
Hämeenlinna voisi gateway hautomossa jakaa liikelahjoina näitä isak avaimenperiä jakaa niille venäläisille liikematkailijoille joiden taannoisina vuosina piti tulla sinne hautomoon. Ei ole hoopot ideat mihinkään Hämeenlinnasta kadonneet. Olikos se joka rakennetietokeskus siinä innoparkin pellolla johon piti joku vastaava kansanvaelluskohde tulla. Ei tainnut tulla siitäkään yhtään mitään.
Jättäkää se bisneksen ajattelu jollekkin muille älkää hyvät hämeenlinnalaiset laskemista edellyttäviä ideoita käsitelty. Lähettäkää ne johonkin peruskoulun 3 luokalle niin laskevat siellä kun ideat on kaupungin politiikkojen päät sekoittaneet.
sallikaa nauraa
Avaaja liikemies Kari teki esityksen ja unohti vaatimattomasti itsensä !
Jos haluatte ymmärtää vertauksen, käykää katsomassa YouTubessa VICE-kanavan Liberia dokumentti. Siellä ihmiset eivät ole rakentaneet viemäriä kaupunkiinsa vaan kakkivat ulko-ovelleen tai käyvät kakkimassa uimarannalla.
Nyt ehkä ymmärrätte vertauksen hieman paremmin - sehän on täysin paikkansapitävä.
Samalla tavallahan te kakitte omat portinpielenne.
Te paskotte siellä missä pitäisi syödä. Ei muuta.
Enhän minä voi toimittajana tehdä muuta kuin kertoa sen mitä paikkakunnalla tapahtuu. Se on minun asiallista ja asianmukaista toimintaani.
En mahda kenenkään poliitikon tai äänestäjien tai puolueiden tai liittojen sikailulle mitään muuta.