Jonathan kotiin opettelemaan käytöstapoja

Ressu Ray

Jonathan halveksii Tuulikkia ihan estoitta, nauraa ja pilkkaa, keksii selän takana "vitsejä". Nauroiko Tuulikki sähköiskuja saanutta ja itkevää Jonathania?? Ei, vaan yritti lohduttaa. Jonathan sanoi, että kaikki ovat samalla viivalla BB-talossa; hänelle ei ole nuoria, vanhoja, isoja, pieniä, homoja, heteroita. Miksei häntä sitten saa haukkua hintelästä koosta ja nauraa homovitseillä??? Eikös se tasapuolisuus koskekaan häntä itseään.

Törkeät käytöstavat ja vielä isällä. No, eipä tarvitse ihmetellä, mistä näitä törkyturpia tulee, siellä niitä Jonathaninkin kotona pari kasvaa lisää parhaillaan.

7

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • räksyterrieri

      Samaa mieltä! Jonathan vainoharhaisesti luulee, että joku aina puhuu hänestä pahaa selän takana, vaikka todellisuudessa ei näin tapahdu. kyllä tänä aamuna meni taas Tuulikin haukkuminen ja ivaaminen "( kivaa läppää") överiksi. Mitähän Jonathan olisi tehnyt, jos samanlainen läpänheitto olisi kohdistunut häneen itseensä. Huono itsetunto miehellä, eikä hyväksy itseään sellaisena kuin on.

    • 535

      nii just tuotahan täällä on yritetty huutaa jo kauan, että Jonathan kotiin opettelemaan elämäntapoja. Itse syyttää muita siitä kuinka puhuvat hänestä p.skaa seläntakana kun itse sitä tekee kaikista eniten ja ties mitä muuta. Ärsyttävin tyyppi koko BB historian aikana. On täysi väärys jot tollanen ääliö voittaa koko kisan.

    • Anti-J

      Jonathan on rotan näköinen ihmishirviö!

    • 2731

      Tykkäsin aluksi Jonathanista, mutta...:(((

    • kitoos

      Ei jatkoon!

    • faneja löytyy

      Ei Jonathan huomenna kotiin lähde. Sillä on kumma kyllä oma vankka kannattajaporukka. Katsokaa vaikka bbplazan äänestystilanne.

      • Hevevetin luu

        Kyllä tämä luuranko rengasturpa ei ole mitään kasvatusta saanut. Irvailee Tuulikille ettei anneta rankkua vaikka rikkoo sääntöjä. Mitenkä paljon hän itse on rikkonut sääntöjä, eikä tule minkäänlaista rankkua. Muistelis vaan. Jos joku toinen huutas hänelle päin naamaa, mikähän olisi tulos. On kuin joku Hidalko, mut hänhän on tuotannon suosikki, kaveri ja sukulainen ja on otettu voittamaan. Ihan turhaa siellä on muita enää kilpailuttaa. Kotiin ja heti huomenna ei ainakaan viimeisenä lähtisi talosta. Silloin se on väärin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      85
      3582
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2363
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      140
      2016
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      33
      851
    5. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      770
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      43
      765
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      59
      698
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      3
      696
    9. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      666
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      662
    Aihe