Minulla 2-vuotias narttu kissa.
Tullut sellaisia oireita että nuolee itseensä todella paljon ja tulee sellaisia pyöreitä "haavoja" josta lähtee ensin karvat ja sitten tulee rahka päälle. Mistä vois johtua?
Kissojen iho ongelmat
3
219
Vastaukset 3
- snö
Pyöreät kuulostaa sieneltä. Ellei ole sientä niin allergiaa voi olla. Sieni muutne tarttuu myös kissasta ihmiseen. Toivottavasti selviää. SIeniviljely siis olis tarpeen.
- perskis
Ikävä kyllä sieneltä kuulostaa...mutta mistä olisi saanut tartunnan..onko kyseessä pitkäkarvainen kissa? heillä sieni-infektio yleisempää. Itsellä kokemusta sienestä ja se tosiaan tarttui meillä myös perheenjäseniin... vartalosilsaksi sitä ihmisellä kutsutaan. meille sieni tuli kasvattajalta,kyseessä persialainen. Voihan teillä toki olla jokin allerginenkin reaktio,mutta tuo "rahka" kuulostaa sieneen viittaavalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3011238Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3091183Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50958- 87924
- 106909
- 101889
- 111742
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh13604- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577