ajatukseen, että "kiusasin" sinua ja kohtelin sinua muita huonommin. oikea syy on siinä, että sä tiesit musta entuudestaan asioita, joita muut eivät tienneet, ja olit siksi varautunut. sun pitää nyt päästä yli siitä päähänpinttymästä.
olet jumiutunut siihen
,,,,,,
8133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mahdotonta. enää.
on se mahdollista. minullekin kerrottiin lapsena, että maa kiertää aurinkoa. en meinannut uskoa sitä, mutta kun aikuiset kaikki sanoivat samaa, niin lopulta sisäistin asian. sama koskee nyt sinua.
Mitä pitäisi sisäistää nyt? Yritän parhaani
sen, että kukaan ei ole kiusannut sinua. ei kukaan. ole hyvä, ja sisäistä.
Oot ollut ihan tosissas kokoajan -ei ole ollut härnäystä eikä leikin laskua?
se, että kommunikoin seurassani olevien naisten kanssa, ei ole härnäystä. se on sitä, että seurassa olevien ihmisten kanssa kommunikoidaan.
leikkiä lasken vähän väliä. se ei liity tähän mitenkään. sinusta en ole ikinä laskenut leikkiä.
hyvää yötä
OK-tämä ei ollut mulle
Öitä
Minä en nyt ainakaan härnää enkä laske leikkiä.
Mutta kun on valittava virtuaali-juttujen ja TOSIELÄMÄN
väliltä, valitsen TOSIELÄMÄN.
Olen taas kerran huomannut, että IRL on ihmisiä
(sukulaisia: naisia ja pari miestä), jotka OIKEASTI
TARVITSEVAT JA KAIPAAVAT minua. Joten olematon virtuaalijuttu jääkööt. Muutenkaan tällainen pelkästään netissä tapahtuva, sekavaksi muuttunut veivaus ei tunnu hyvältä ja "VOIMAANNUTTAVALTA". (Näin se valitettavasti on.) Lisäksi minulla on kaksikin kirjallista hommaa kesken,
joten olisi vastuutonta jatkaa tätä ajatuksia sotkevaa palstaromanssia; sellainen kai tämä nyt sitten on.
Ota nyt Tuula tai Susanna, tai kuka sinulla nyt sattuukin siinä mielitiettynä ja unelmien kohteena olemaan. En voi kumpaakaan suositella, koskapa en heitä, kuten en juuri sinuakaan tunne. Oletan kuitenkin, että jonkun "hommaat",
koska et yksinkään kykene "viikkoa pidempää" elämään. Palaa siis vaikka entisten rakkaasi luo, koskapa et ilmeisesti edusta näkökantaa, että "kerralla nähty on kerralla nähty". (Meille ei nyt mitään FYYSISTÄ SUHDETTA eikä tutustumistakaan tässä elämässä kehkeytynyt, mutta niin se elämä nyt näkyy menevän.)
Nimimerkistä viimeistään tunnistanet. Tunnistukseen ko. nimimerkki sopiikin, vaikka "hömppäfilosofiaan" viittaakin.
PS. Saat kyllä viehättävyydestä 10/10 Kalat-mies!