BB: Rangaistus sai Tuulikin kyyneliin – Armi ja Jenna räkättivät vieressä
Tuulikin, Armin ja Jennan Kivi-porukka sai Isoveljeltä lisärangaistuksen, jonka muut langettivat yksin Tuulikin kärsittäväksi.
Asukkailla oli käynnissä Kivi, paperi, sakset -viikkotehtävä, jonka myötä heidät oli jaettu kolmeen joukkueeseen. Yhden tiimin muodostivat Tuulikki, Armi ja Jenna.
Tuulikki oli aiemmin rikkonut viikkotehtävän sääntöjä, ja koko kolmikko oli rangaistuksena saanut kannettavakseen kasan kiviä, joita ei saanut laskea käsistään kuin tietyissä tilanteissa. Tuulikki oli kuitenkin laskenut kivet käsistään ilman lupaa, ja Isoveli puhutteli koko kolmikkoa päiväkirjahuoneessa asian tiimoilta.
Kun kolmikko asteli päiväkirjahuoneeseen, odotti heitä siellä kolme kiveä lisää. Isoveli antoi poppoolle vapauden jakaa kivet haluamallaan tavalla, ja Armi ja Jenna olivat sitä mieltä, että Tuulikki saisi kantaa vastuun teostaan.
Tuulikki sai kolme painavaa kiveä lisää kannettavakseen, ja nainen otti lisärangaistuksen vastaan tippa linssissä.
http://im.mtv.fi/image/4506918/landscape16_9/766/432/af00e669b78ddf39d6ab32d66c4bf5df/Pv/pvkhssa.jpg
TUULIKIN KROKOTIILINKYYNELEET:
5
224
Vastaukset
- linnamuori
Oli ihan oikein, että tuokin muori saa edes pienen rangaistuksen. Se saa näköjään tehdäkin ihan mitä haluaa. BB haluaa antaa tälle linnahorolle 100 000 euroa vaikka väkisin. Äänestystulokset tullaan varmaan sorvaamaan niin, ettei muori pääse vahingossa tippumaan.
BB suosii rikollisuutta sen kaikissa muodoissa. Samoin suosivat sponsorit, kun eivät puutu asioihin millään tavoin.- Jenna pihalle
Siellä on neljä ihmistä joiden äänestystuloksia on koplattu jatkuvasti: Armi Tuulikki Jenna ja Jonathan. Ai niin Jennan tuloksia tullaan vasta tänään koplaamaan.
Ei kuunapäivinä Tuulikki Armi ja Jonathan istuisi enää talossa jos äänestystulokset olisivat todellisia. Nelikkoa on inhottu yli kaiken mutta ärsyttävän luonteensa takia on pidetty väkisin talossa. Sama kaava joka vuosi. Tuotanto ei luota siihen että muilla asukkailla olisi jotain annettavaa. Sääli, sillä nuo tukkivat muiden suut.
- jkdsöfaös
Tämä on sitä suomalista kiusaamista. Ihan tyypillistä kouluissa ja työpaikoilla.
Itse en pidä Tuulikista ollenkaan, Tuulikki on suoranainen Inhokki mutta tällainen kiusa ei oli kivaa. - Kuvotus!!!
Jennalta vanhana koulukiusaajana onnistuu hyvin myös vanhan ihmisen kiusaaminen! Oikein nauttii, kun kameran penteleet vielä tuota apinaa koko ajan seuraavat!
Jenna ulos ensimmäisenä! Tuulikin pissalla käynnit häiritsee kakaran unta, mutta itse häiritsi koko porukkaa naimisillaan! - Kisaaaja
No ei se Jenna tätä voita jotta se ja sama,ketuttaa vaan enemmän mitä myöhäisemmässä vaiheessa ennen voittajaa putoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14114408Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va386011SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1585593Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124407HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.544213"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213660Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011536