TUULIKIN KROKOTIILINKYYNELEET:

Käärme itkee

BB: Rangaistus sai Tuulikin kyyneliin – Armi ja Jenna räkättivät vieressä



Tuulikin, Armin ja Jennan Kivi-porukka sai Isoveljeltä lisärangaistuksen, jonka muut langettivat yksin Tuulikin kärsittäväksi.

Asukkailla oli käynnissä Kivi, paperi, sakset -viikkotehtävä, jonka myötä heidät oli jaettu kolmeen joukkueeseen. Yhden tiimin muodostivat Tuulikki, Armi ja Jenna.

Tuulikki oli aiemmin rikkonut viikkotehtävän sääntöjä, ja koko kolmikko oli rangaistuksena saanut kannettavakseen kasan kiviä, joita ei saanut laskea käsistään kuin tietyissä tilanteissa. Tuulikki oli kuitenkin laskenut kivet käsistään ilman lupaa, ja Isoveli puhutteli koko kolmikkoa päiväkirjahuoneessa asian tiimoilta.

Kun kolmikko asteli päiväkirjahuoneeseen, odotti heitä siellä kolme kiveä lisää. Isoveli antoi poppoolle vapauden jakaa kivet haluamallaan tavalla, ja Armi ja Jenna olivat sitä mieltä, että Tuulikki saisi kantaa vastuun teostaan.

Tuulikki sai kolme painavaa kiveä lisää kannettavakseen, ja nainen otti lisärangaistuksen vastaan tippa linssissä.

http://im.mtv.fi/image/4506918/landscape16_9/766/432/af00e669b78ddf39d6ab32d66c4bf5df/Pv/pvkhssa.jpg

5

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • linnamuori

      Oli ihan oikein, että tuokin muori saa edes pienen rangaistuksen. Se saa näköjään tehdäkin ihan mitä haluaa. BB haluaa antaa tälle linnahorolle 100 000 euroa vaikka väkisin. Äänestystulokset tullaan varmaan sorvaamaan niin, ettei muori pääse vahingossa tippumaan.
      BB suosii rikollisuutta sen kaikissa muodoissa. Samoin suosivat sponsorit, kun eivät puutu asioihin millään tavoin.

      • Jenna pihalle

        Siellä on neljä ihmistä joiden äänestystuloksia on koplattu jatkuvasti: Armi Tuulikki Jenna ja Jonathan. Ai niin Jennan tuloksia tullaan vasta tänään koplaamaan.

        Ei kuunapäivinä Tuulikki Armi ja Jonathan istuisi enää talossa jos äänestystulokset olisivat todellisia. Nelikkoa on inhottu yli kaiken mutta ärsyttävän luonteensa takia on pidetty väkisin talossa. Sama kaava joka vuosi. Tuotanto ei luota siihen että muilla asukkailla olisi jotain annettavaa. Sääli, sillä nuo tukkivat muiden suut.


    • jkdsöfaös

      Tämä on sitä suomalista kiusaamista. Ihan tyypillistä kouluissa ja työpaikoilla.

      Itse en pidä Tuulikista ollenkaan, Tuulikki on suoranainen Inhokki mutta tällainen kiusa ei oli kivaa.

    • Kuvotus!!!

      Jennalta vanhana koulukiusaajana onnistuu hyvin myös vanhan ihmisen kiusaaminen! Oikein nauttii, kun kameran penteleet vielä tuota apinaa koko ajan seuraavat!
      Jenna ulos ensimmäisenä! Tuulikin pissalla käynnit häiritsee kakaran unta, mutta itse häiritsi koko porukkaa naimisillaan!

    • Kisaaaja

      No ei se Jenna tätä voita jotta se ja sama,ketuttaa vaan enemmän mitä myöhäisemmässä vaiheessa ennen voittajaa putoaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      137
      2759
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      268
      2350
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1423
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1112
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      97
      1064
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1023
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      962
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      57
      851
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      282
      810
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      791
    Aihe