BB: Rangaistus sai Tuulikin kyyneliin – Armi ja Jenna räkättivät vieressä
Tuulikin, Armin ja Jennan Kivi-porukka sai Isoveljeltä lisärangaistuksen, jonka muut langettivat yksin Tuulikin kärsittäväksi.
Asukkailla oli käynnissä Kivi, paperi, sakset -viikkotehtävä, jonka myötä heidät oli jaettu kolmeen joukkueeseen. Yhden tiimin muodostivat Tuulikki, Armi ja Jenna.
Tuulikki oli aiemmin rikkonut viikkotehtävän sääntöjä, ja koko kolmikko oli rangaistuksena saanut kannettavakseen kasan kiviä, joita ei saanut laskea käsistään kuin tietyissä tilanteissa. Tuulikki oli kuitenkin laskenut kivet käsistään ilman lupaa, ja Isoveli puhutteli koko kolmikkoa päiväkirjahuoneessa asian tiimoilta.
Kun kolmikko asteli päiväkirjahuoneeseen, odotti heitä siellä kolme kiveä lisää. Isoveli antoi poppoolle vapauden jakaa kivet haluamallaan tavalla, ja Armi ja Jenna olivat sitä mieltä, että Tuulikki saisi kantaa vastuun teostaan.
Tuulikki sai kolme painavaa kiveä lisää kannettavakseen, ja nainen otti lisärangaistuksen vastaan tippa linssissä.
http://im.mtv.fi/image/4506918/landscape16_9/766/432/af00e669b78ddf39d6ab32d66c4bf5df/Pv/pvkhssa.jpg
TUULIKIN KROKOTIILINKYYNELEET:
5
214
Vastaukset
- linnamuori
Oli ihan oikein, että tuokin muori saa edes pienen rangaistuksen. Se saa näköjään tehdäkin ihan mitä haluaa. BB haluaa antaa tälle linnahorolle 100 000 euroa vaikka väkisin. Äänestystulokset tullaan varmaan sorvaamaan niin, ettei muori pääse vahingossa tippumaan.
BB suosii rikollisuutta sen kaikissa muodoissa. Samoin suosivat sponsorit, kun eivät puutu asioihin millään tavoin.- Jenna pihalle
Siellä on neljä ihmistä joiden äänestystuloksia on koplattu jatkuvasti: Armi Tuulikki Jenna ja Jonathan. Ai niin Jennan tuloksia tullaan vasta tänään koplaamaan.
Ei kuunapäivinä Tuulikki Armi ja Jonathan istuisi enää talossa jos äänestystulokset olisivat todellisia. Nelikkoa on inhottu yli kaiken mutta ärsyttävän luonteensa takia on pidetty väkisin talossa. Sama kaava joka vuosi. Tuotanto ei luota siihen että muilla asukkailla olisi jotain annettavaa. Sääli, sillä nuo tukkivat muiden suut.
- jkdsöfaös
Tämä on sitä suomalista kiusaamista. Ihan tyypillistä kouluissa ja työpaikoilla.
Itse en pidä Tuulikista ollenkaan, Tuulikki on suoranainen Inhokki mutta tällainen kiusa ei oli kivaa. - Kuvotus!!!
Jennalta vanhana koulukiusaajana onnistuu hyvin myös vanhan ihmisen kiusaaminen! Oikein nauttii, kun kameran penteleet vielä tuota apinaa koko ajan seuraavat!
Jenna ulos ensimmäisenä! Tuulikin pissalla käynnit häiritsee kakaran unta, mutta itse häiritsi koko porukkaa naimisillaan! - Kisaaaja
No ei se Jenna tätä voita jotta se ja sama,ketuttaa vaan enemmän mitä myöhäisemmässä vaiheessa ennen voittajaa putoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938018
- 403842
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241290
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321123Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,301057Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10840Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27752