tarjottiin 605 :STA VM -91.AUTOM. .KERTOKAAHAN KÄYTTÖKOKEMUKSIA TÄSTÄ ISOSTA AUTOSTA .ONKO VAKUUTUKSET KALLIIT,JA VARAOSAT.JA MITÄ ON KULUTUS NOIN SATASELLA. MUUTEN AUTO KULKI KUIN VETURI. ENTÄ TYYPPIVIAT? ONKO NIITÄ. 605 OLI MUUTEN AJETTU 260 TUHATTA KM .KANNATTAAKO OTTAA ? KERTOKAAHAN KOKEMUKSISTA.
peugeot 605
ranskalainen ?
41019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
605 ON MUUTEN 2,0 L EI 3,0 L JA SIISTI KO SIKA PIENENÄ
Kuvaamasi auton pitää olla hinnaltaan varsin edullinen. Peugeotin hintoja tietämättä en osaa sanoa tarkasti, mutta luulisin että 2000-4000 euron välillä se voisi olla.
Onhan vaihteisto varmasti kunnossa?
Olen kuullut tapauksesta, jossa 605-pösöllä on ajettu 300 tkm saakka ilman suurempia ongelmia. Omistaja on suorittanut itse kaikki huoltotyöt ja ajanut autollaan noin 50 kilometrin päivittäistä työmatkaa edestakaisin. Rauhallisesti ajaen auto on kuulemma kestänyt hyvin, ei ole juuri ruosteessa ja on muutenkin siistin näköinen ja hyvässä kunnossa.
605 on varmasti yksi niistä autoista, joissa käyttöarvoa on enemmän kuin rahallista arvoa. Peugeotin tuntija saa hyvästä yksilöstä hyvän auton, mutta jos auton joutuu myymään, ei kannata odotella suuria summia.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=575&posting=22000000005042193
Hinta arvio edellisillä oli aika kohdallaan.Ajomukavuudesta sanoisin, että luksus mukavuutta kohtuu hinnalla. ehkä pikkuvikoihin on syytä tottua (Etenkin sähkö) Ranskalaisella asenteella ajelet kuitenkin miellyttäviä kilometrejä. kulutus arvioni on. 10.l/ 100km. Matka-ajossa 8 ja risat.