Miksi vesimies on vaikea

parisuhteessa?

Olen seurustellut veskarinaisen kanssa muutaman kuukauden ja alkuhuumaa ei ole ollut lainkaan, ja nyt on erittäin kylmä minua kohtaan. Olen antanut tulla ja mennä miten haluaa. Olen myös kysynyt haluaako hän erota, johon ei myöskään vastaa mitään? Miten asiaan tulisi suhtautua? Olenko vain ja odotan vai laitanko suhteen poikki? Tuleeko tilanne tästä muuttumaan enää?

3

1109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pettynyt veskariin

      Minulla on ihan samat kokemukset vesimiehen miehen kanssa! Nyt olen ajatellut suojella itseäni ja unohtaa koko miehen...jos vaan onnistuu. Päätin etten enää ota yhteyttä, eikä ole miehestään mitään kuulunut. Suurin ongelma oli ehkä se, ettei mies suostunut kertomaan mitään siitä, mitä oikeastaan halusi minulta tai tapaamisissamme. Voimia sinulle jos jaksat vielä ja laitathan viestiä miten juttu etenee!

      • ap......

        Tilannepäivitys. Olemme eronneet, mutta päivittäin pidämme yhteyttä. Ongelmana on, että minulla on tunteita ja hänellä ei. Koitamme kuitenkin pysyä ystävinä, enkä hänestä luovukaan. On omalla tavallaan hyvä ihminen.


    • Anonyymi

      Välttäkää vesimiehiä, kylmiä kun kivet. Eivätkä siitä muuksi muutu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      344
      7750
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      89
      5505
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4623
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4430
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      144
      4301
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3947
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3829
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      30
      3628
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3461
    Aihe