Tuleeko tästä hankeesta nyt lasta vai paskaa? Vai onko Hollolan oma Sunny Car center -case?
Keneltä kunta osti raaka-maata tonttimaan hinnoilla Nostavalta ?
Näin paluumuuttajana alkoi asia kiinnostamaan.
Nostavan surullisenkuuluisa logistiikkakeskus
4
670
Vastaukset
- Herra Armahda!
Kolmelta kokoomuslaiselta ostettiin hakattu metsämaa tonttimaan hintaan. Ylikonstaapeli sanoi, että ellei siitä tule logistiikkakeskusta niin keksitään muuta.
Mitä muuta?- Anonyymi
Kierrätyspuisto sinne tulee,autiotalojakin jo sieltä purettu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kierrätyspuisto sinne tulee,autiotalojakin jo sieltä purettu
Ei kyllä pidä paikkaansa että ostettiin hakattu metsämaa,vaan maanomistajat ottivat omat puunsa pois ja sen jälkeen maat siirtyi kunnan omistukseen.
Kokoomuksella ei ole tähän mitään sanomista,jos maan,myyjät kannatti kokoomusta se kai sattumaa?
Tuskimpa maakaupoissa puoluekirjoja kysellään eiköhän ne hinnatkin mene ihan muilla perusteilla.
Ei kai kukaan luule että joku jättää puustonsa pystyyn ja myy sitten halvalla maat pois puineen päivineen?
Aika pellejä täälläkin on jos noin meinaavat...
- Anonyymi
Noista en ole varma kun katse kiinnittyi Kessun uusiin nahkahousuihin. Ne kiilteli ja naukui joka askeleella. NAM!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006374
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303813törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283190Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42869