Oi-voi tätä ikävää ja murhetta. Miten tästäkin selviää prkl. Yöunet menee, ne vähäisetkin. Voihan ylpeys ja ennakkoluulo, tosiaankin.
Räytymistä
Maanantai ahi
28192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
No mutta pianhan me nähdään
Bad romaNce täälläkin :)
Miksi täällä kiroilet? Mikset laittaisi viestiä suoraan hänelle? Itse ainakin ilahtuisin viestistä, piristäisi työyötäni suuresti ;) Vaikka näänkin hänet jo tänään, ikävä on kova, enkä malttaisi odottaa..
Haluatko kertoa mikä murhe mieltäsi painaa?
Ei hänelle kannata tähän aikaan yöstä viesteillä, nukkumassa on. Eikä tässä nyt muutenkaan auta enää yhteyttä ottaa. Ite en saa unta kun niin harmittaa ja karmii. Meidän sukset erkani eri laduille, se tässä vaan valvotuttaa.
Miksi erkanivat? Voitko tehdä asialle vielä jotain?
No syy on tuo nimimerkkisi teksti. Ei kai sitä kaikin puolin hyvästä suhteesta noin vain eroa tulisi. En voi oikeastaan tehdä asialle enää mitään, tai ei ainakaan järjellä ajatellen kannata. Sen kanssa leikkimään ei jäisi hai tai härkäkään Chisua lainatakseni.
Miksi suhde meni huonoon suuntaan? En tarkoita udella, mutta kuulostaa siltä että haluaisit puhua?
Itsellä vähän erikoinen tilanne myös.. Tunteita on kovasti, mutta en uskalla niistä hänelle puhua, vaikka pari kertaa viikossa nähdään. Ja ollaan siis seksisuhteessa..
En viitsi sitä tarkemmin valottaa, mutta vikaa oli molemmissa. Se ei silti sitä estä, etteikö nyt olo olis aika kauhea. No, mikä ei tapa niin se hajottaa, vai miten se meni :)
Miksi et(te) ottaisi opiksenne virheistänne ja yrittäisi viisaampina uudelleen?
En voi sitä yksipuolisesti saada tapahtumaan, valitettavasti. Toisella osapuolella ei mitään intoa moiseen. Nyt ei auta kuin kärvistellä jotenkin tämä surullinen aika läpi. On se outoa miten paljon sitä pettyykään kun juttu menee mönkään.
Se on totta, yksin ei voi asioita korjata =( Oon itse hiljattain eronnut 5 vuoden suhteesta. Aika on/offia oli, ja kerta toisensa jälkeen piti yrittää, mut lopulta tajusin yrittäneeni yksin ;) Sitten nostin kytkintä ja tässä sitä taas ollaan haikailemassa mahdottoman perään.. Tai ei ehkä mahdottoman, en tiedä kun en uskalla ottaa selvää.. Voimia sulle!! Aika korjaa, ja pian taas elämä kantaa =)
Kiitos paljon sulle ja samat sanat sinnekin! :)
Katos katos mulla on täällä provoilija faneja
Sult matkittu selvästi. Sä vaa et exiäs kaipaa. Lähettäisit varmaa jokase postipakettina paluu lähetyksenä takas jos ovelles singahtais XD
Mikä ihmeen syytös tämä on? Ihan kuule omasta tilanteestani kirjoitan. Onko tuo Bad Romance sun nimimerkki vai mitä ihmeen feikkausta tää olisi. Täällä on samantapaisia tilanteita monilla.
ton naise linkit räytymispäivä täs ketjus
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12871641
linkki: 5.11.2014 21:30
ja
sama naise bad romance lainaus täs ketjus
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12865944#comment-0
4.11.2014 23:57
"I want your love
And I want your revenge
I want your love
I don't wanna be friends
You and me could write a bad romance"
Fanitat aika söpis naista silti. Ei paha valinta yhtää hani XD
No riutua/räytyä on kyllä aika yleinen sana näin IKÄVÄ-palstalla, ja tossa ketjussa tolla ihmisellä oli kans huono mieliala. Ja tuo Bad Romance-nimimerkkihän ei ole mun, vaan sen joka sillä nimimerkillä vastasi. Voi elämä tätä palstaa.
Sää vaan matkit ku näit jonku kiva jutu palstal? Älä duunaa tollast ku aiheutat meil riida ton naise kans tol pelleilyl.
Lopeta nyt tuo, yhden sanan RÄYTYÄ perusteellako minä sotken teidän välejä? :D En ole samalta murrealueeltakaan ja justhan sanoit ettei tilanne edes sama kun sun nainen lähettelee exänsä postissa takaisin vai miten se meni.
Mää lämmittelen tätä juttuu! Kai sää tajuut et mun mahikset menee jos se alkaa pitää mua mulkkuna tai kuvittelee et mää muit naisii heruttelisin? Naine muutenki ny herkil niinku näit ketjuist!
No eihän tässä ketjussa ollut ennen sua edes yhtään miestä paitsi ehkä nuo alapuolella olevat omituiset. Joten miksi naisesi mitään luulisi. Olen käyttänyt räytyä-sanaa kyllä ihan itsenäisesti, se kun sattuu olemaan äidinkieltä, eikä se todellakaan ollut matkittu keltään kuten ei tilannekaan feikattu.
Ei noist mul auennu oliks sää miäs vai naine. Mää haluun edetä ykköspesäl se naise kans. Ei voi riskeerata.
Haluatko kertoa mikä murhe mieltäsi painaa?
Olen myös ujo ja yksinäinen nainen, 29-vuotias. Rohkeuteni ei taida riittää ryhmätapaamiseen, mutta jos aloittaja tai joku muu tahtoo tavata kahden kesken, mulle voi lähettää sähköpostia: [email protected]
Aika rankkaa. Mäkin 29 v nainen mutta mä ryhmä panen joka VIIKONLOPPU.
Ei saatana! Mikä akka toi on ku ei saa perinteisel taval! Tussu liian löysä vai naama ku peräsuoli!!
Yhteystiedot: [email protected]
Kannattais opetella se jakamisen taito.Ei sitä seksiä noin saa IDIOOTTI!