Säädin tässä joku aika sitten yhden tytön kanssa ja kuulostaa varmaan aika tyhmältä sanoa näin mutta hän olisi ollut täydellinen minulle hän oli juuri kun minä ja en olisi ikinä päästänyt tytöstä irti... Mutta tapahtuneista syistä meidän piti lopettaa yhteydenpito... Tuntuu etten ikinä tule löytämään yhtä täydellistä naista. Ja vieläkin on tunteita tyttöä kohtaan mutta parempi että emme ole yhteyksissä :(
Ikävä vanhaa säätöä :/
Anonymous
14457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Muuttiko tyttö jonnekin kauas?
Ei muuttanut, tilanne vaan oli vähän outo että oli parempi lopettaa yhteyden pito, mutta voihan se olla että joku päivä tyttö ottaa yhteyttä :)
Paljonka sulla/teillä mahtaa olla ikää?
17 jos se kiinnostaa ja tampereelta ollaan
Kuulostat mun ihastukselta, mut tuskin oot Hän.
Mut jos oot Hän, niin odotan näkemistämme. En nimittäin enään uskalla/viitti ottaa yhteyttä :( ottaisitko sinä? :)
Vähä veikkaan etten oo se riippu toki mistäpäi oot
"Tuntuu etten ikinä tule löytämään yhtä täydellistä naista" sanoo 17-vuotias...
Todennäköisyys sille, että on karkeasti arvioiden viiden vuoden aikana, jona on katsonut vastakkaista sukupuolta sillä silmällä, tavannut "täydellisemmän" naisen kun viitenäkymmenenä tulevana vuonna on melko pieni.
Järjellä ajatellen voisi kuvitella, että sen parisenkymmentä vielä täydellisempää naista tulee vastaan, mutta mistäpä minä mitään tiedän.
Tuo on kyllä aivan totta, tuolta kannalta asiaa en ole ajatellutkaan :) kiitos sinulle rohkaisusta :) eiköhä niitä naisia tuu ja mee :)
Nimenomaan. Tietysti jos kohdalle sattuu joku sopiva, niin kannattaa siitä kiinni pitää, mutta kuten itsekin sanoit, naisia tulee ja menee. Kun hyvä menee, niin todennäköisesti vielä parempi tulee vastaan ennemmin tai myöhemmin.
Paikkakuntaseudulta :) mistä ite?
Paikkakuntaseudulta????? :D
Entaijja olla kyseinen henkilö ku ikinä tollasest paikast kuullukkaa :)
Kyseessä Helsinki :D
Joo en ole kyseinen henkilö :D minkä varmaa jo huomasit ei voi pöndeläinen tietää noita random käsityksii