Kannattaa tutustua tähän!
USA:n viranomaiset valvovat vaihtaritoimintaa
6
103
Vastaukset
- Isoveli valvoo
- Turhaturha
Isoveli valvoo kirjoitti:
Ja tähän
http://www.csiet.org/publications-resources/federal-regulations/Tämä csiet on täysin turha. Heidän listalleen pääsee kuka tahansa eikä se takaa, että ne ovat kunnollisia järjestöjä eikä myöskään ota mitään vastuuta mistään kuten itse heidän sivuillaan sanovat. Csiet:in " johtajistossa" on järjestöjen ihmisiä. Eli tämän tarkoituksena on vain promota järjestöjä ja mainostaa eikä mitenkään ottaa vastuuta mistään!
- Turha csiet
Turhaturha kirjoitti:
Tämä csiet on täysin turha. Heidän listalleen pääsee kuka tahansa eikä se takaa, että ne ovat kunnollisia järjestöjä eikä myöskään ota mitään vastuuta mistään kuten itse heidän sivuillaan sanovat. Csiet:in " johtajistossa" on järjestöjen ihmisiä. Eli tämän tarkoituksena on vain promota järjestöjä ja mainostaa eikä mitenkään ottaa vastuuta mistään!
Tuo Csiet ei siis edes vastaa yksityishenkilöiden valituksiin, joten valitukset State Departmenttiin. Ja Danielle Grijalva:lle kantsii myös laitta tietoa. Hän kerää tiedot ja yrittää saada tähän törkeyteen jotain rotia.
- Varautukaa
Lol! Hyvinpä ovat valvoneet. Ovat todenneet, ettei heillä ole resursseja valvoa muutoin kuin jos tulee valituksia... Niin ne valitukset voivat johtaa jonkunmoiseen tutkintaan vasta. Eli State Departmentille vain valitusta näistä ala-arvoisista kokemuksista. Toki kuluttajariitalautakunta on se, jonka kautta voi korvauksia hakea ja sen jälkeen haastakaa oikeuteen jos eivät korvaa näitä törkeistäkin törkeimpiä tapauksia.
Ja muistakaa ottaa kuvat ja muut todisteet talteen sitä varten. - Vääryydet julki
Vain kertomalla ja tuomalla julki nuorten vaihto-oppilaiden ala-arvoista kohtelua sekä asettamalla järjestöjä vastuuseen, voidaan saada sitä rotia.
Järjestöt ovat liian pitkään porskuttaneet tehden miljoonia tällä häikäilemättömyydellä. Rikkomukset kiistetään systemaattisesti niin pitkään kuin mahdollista ja vaihto-oppilaita syyllistetään, uhkaillaan ja nöyryytetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762534Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2852237Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1441194Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58993- 70898
- 72854
- 76830
- 71815
- 106808
- 65807