kankaanpään päiväkodit

huollontarpeessa

Onko mielipiteitä Kankaanpään päiväkodeista?

19

4620

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • djxnshxixjfj

      Ei ole

    • Byftyry

      Niiden ohjaajista olis, mutta antaa nyt olla.

      • Lämmin vastaanotto

        Kävin kans muutaman vuoden matkoillani aina Kankaanpääs päivähoidossa. Ei valittamista.


    • jkkiss

      minne päiväkotiin laittaisitte omat lapsenne?

      • njghkljk

        Ihan mihin tahansa, sinunkaan kakarat tuskin on niin ainutlaatuisia poikkeuksia etteivät pärjäisi missä tahansa. Toki on olemassa pilalle hemmoteltuja kakaroita jotka eivät pärjää missään, vika on aina hoitajissa tai muiden kakaroissa.


    • mammasanna

      Petäjäisessä ja reiman ryhmiksessä on meidän lapsia ollut. Molemmat hyviä paikkoja. Petäjäisessä vähän tarkempi meno ja piha ja tilat paremmat.
      Omasta kokemuksesta sanon, et perhepäivähoitoon en enää veisi. Niissä toiminnan valvonta paljon heikompaa ja varsinkin pienempien lasten kohdalla jää moni asia tulematta tietoon..

    • pistepiste

      Omat lapseni Luoman päiväkodissa. Suosittelen.

      • Anonyymi

        Minäkin!


    • minun

      Kaikki ne hyviä on. Joka paikassa suht järkevät ja mukavat hoitajat. Ite haluaisin viedä omani kuitenkin petäjäisiin, myllymäen ryhmikseen, tai luomaan. Kakkosvaihtoehtoina käy myös jalava tai torikatu.

    • Mama111

      Torikadun päiväkodissa oli ainakin ennen muinoin kyseenalaiset kasvatusmetodit..

    • jkjkjkjk78787

      No, Impivaara on aivan hyvä. Lapset kehuu hoitajia, tykkäävät lähes kaikista hoitajista. Ja toimii yhteispeli vanhempienkin kanssa.

    • hsjngvkjsbfg

      Impivaara.. hoitajat aivan ihania.. paikkana monipuolinen/kodinomainen :)

      • MailaMamma

        Jaa Impivaarako ihana paikka?!?? Päinvastoin. Jos itse saisin valita, veisin/hakisin lapseni (jos vielä olisi pk ikäisiä) uuteen päiväkotiin eli Petäjäiseen tai sitten Jalavaan.


    • Kahdenlapsenäiti

      Impivaara on ainoa päiväkoti mikä on vartavasten tehty Päiväkodiksi, yksinkertaisesti paras pvk ja ulkoillaan aina, hiihtoladut ja luistelukentät vieressä ja sisällä puuverstas, kunnon liikuntasali ja uima-allas saunalla, ym. Jos sinne saat lapsesi niin kyllä kannattaa!

      • minämistäänmitääntiedä

        eikös siellä yläasteen takana ole se kaikista uusin pväkoti, sekin varta vasten asiaa varten kasattu?


      • Dorka

        Ei tietenkään, kun se on tehty alunperin S-Marketiksi.


    • Mylle

      Kaikki päiväkodit ovat varmaan ihan hyviä, Jalavassa ja Reimalla ainakin oli mukava ilmapiiri , mutta yksi perhepäivähoitaja on yliveto. Yksi lapsistani ja nyt jo kolme lapsenlastanikin ovat päässeet samaan päivähoitopaikaan, aamulla on lähdetty innokkaina, mutta illalla kotiinlähtö ei ole ollut aina yhtä innokasta, kun oli vielä touhut kesken. On se niin helppoa jatkaa töihin kun lapsi vilkuttaa iloisena, mutta jos joutuu jättämään puntissa roikkuvan, itkevän, lapsensa hoitoon, niin omat tehtävätkin kärsivät. On paljon ihmisestä kiinni lastenhoidossa, vanhustenhoidossa ym. palveluissa haluaako olla palvelija vaiko pisteiden keräilijä, mutta kyllä sen vaistoaa lapsi varsinkin ja hänen käyttäytymisesnsä kertoo paljon vaikka ei vielä puhuisikaan.

    • Anonyymi

      Nostelen tätä keskustelua.

    • Anonyymi

      Perhepäivähoitajalle älkää lapsia laittako. Lukekaa Seutu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1216
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      91
      1209
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1050
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      18
      905
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      803
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      778
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      732
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      13
      723
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      619
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      613
    Aihe