Elikkäs minun on vaikea luottaa kumppanin tunteisiin minua kohtaan,aina parisuhteessa epäilen kumppanin aikomuksia minua kohtaan.Jos toinen sanoo pitävänsä minusta tai jopa rakastavansa,en usko sitä.Ex-naisystävä purskahti itkuun kun en uskonut häntä.Tämä asia vaivaa minua helvetisti ja ahdistaa minua.Vaikka toinen antaisi kuinka selkeät merkit rakastamisesta sanoin tai teoin niin silti epäluulo kalvaa ja epäröin että tarkoittaako hän sitä oikeasti.Miten ihmeessä pääsen näistä tunteista eroon?
luottamuksesta
2
258
Vastaukset
- Neiti e
Pitää oppia luottamaan. Helpommin tietenkin sanottu kuin tehty. tiedätkö yhtään mistä tämä luottamuksen puutteesi voisi johtua? Onko sinulle menneisyydessä tapahtunut jotain että joku on valehdellut tms?
- aadasdasdas
ei minulla ole oikeasti mitää järkevää syytä epäillä hänen tunteitaan minua kohtaan,mutta silti välillä niitä epäilen,ja se ahdistaa.Minua on joskus petetty parisuhteessa ja toisen takia jätetty.Olen asiasta puhunyt hänen kanssaan ja hän ymmärtää tunteitani ja vakuuttaa ettei syytä huoleen ole.Olen hänen unelmiensa mies jne......asioita joita olen kuullut jo aiemminkin.Muttä tällä kertaa pitää vain luottaa siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2487549Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393961Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1192226Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 471510
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8953Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948