Tilasin alkukesällä viikon Islanninmatkan miesystäväni kanssa. Tarkoitus oli lähteä joulukuussa. Otettiin vielä peruutusvakuutuksetkin.
Meille tuli riitainen välirikko ystävän kanssa. Kysyin ensin peruutusvakuutuksen nojalla, mahd. perua matka, ainakin ystäväni osalta. Ei käy, välirikko ei ole oikeanlainen syy.
Sitten sain naisystäväni innostumaan matkasta, tiesin että jotain ylimääräisiä kuluja tulisi, mutta tylyä oli. Maksoin kesäkuussä kahden matkasta vakuutuksineen n. 1650 euroa. Tosi edullista siis! Nyt saman matkatoimiston kautta naisystäväni joutuisi maksamaan matkastaan n. 1200 euroa.
Suoraan ilman matkatoimiston apua n. 700 euroa, mutta eri hotellista, riippumatta mitenkään minun matkastani.
Eli minun viikon matkani maksaa n. 1650 euroa. Lähden yksin, koska minusta on väärin että matkatoimisto ja hotelli tavallaan laskuttaa kahteen kertaan yhdestä matkasta. Naisystävästäni ei ole kiva mennä eri hotelliin kun minä.
No, aijon syödä kahden edestä. Hotellista en osta yhtään mitään, suunnittelin jo sotkevani kahdet astiat, ja molemmat sängyt yms. mutta eihän tämä henkilökunnan vika tietenkään ole.
Islannista minulla ei ole vielä muuta sanottavaa, kun että lapsesta asti olen sinne halunnut, ja joulukuussa lähden, kaikesta huolimatta.
Islannin matka.
matkailijan alku
0
156
Luetuimmat keskustelut
- 1861623
- 851372
- 1041058
- 48919
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..13860Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40793Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83656Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105647Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45587