Tilasin alkukesällä viikon Islanninmatkan miesystäväni kanssa. Tarkoitus oli lähteä joulukuussa. Otettiin vielä peruutusvakuutuksetkin.
Meille tuli riitainen välirikko ystävän kanssa. Kysyin ensin peruutusvakuutuksen nojalla, mahd. perua matka, ainakin ystäväni osalta. Ei käy, välirikko ei ole oikeanlainen syy.
Sitten sain naisystäväni innostumaan matkasta, tiesin että jotain ylimääräisiä kuluja tulisi, mutta tylyä oli. Maksoin kesäkuussä kahden matkasta vakuutuksineen n. 1650 euroa. Tosi edullista siis! Nyt saman matkatoimiston kautta naisystäväni joutuisi maksamaan matkastaan n. 1200 euroa.
Suoraan ilman matkatoimiston apua n. 700 euroa, mutta eri hotellista, riippumatta mitenkään minun matkastani.
Eli minun viikon matkani maksaa n. 1650 euroa. Lähden yksin, koska minusta on väärin että matkatoimisto ja hotelli tavallaan laskuttaa kahteen kertaan yhdestä matkasta. Naisystävästäni ei ole kiva mennä eri hotelliin kun minä.
No, aijon syödä kahden edestä. Hotellista en osta yhtään mitään, suunnittelin jo sotkevani kahdet astiat, ja molemmat sängyt yms. mutta eihän tämä henkilökunnan vika tietenkään ole.
Islannista minulla ei ole vielä muuta sanottavaa, kun että lapsesta asti olen sinne halunnut, ja joulukuussa lähden, kaikesta huolimatta.
Islannin matka.
matkailijan alku
0
156
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1331645Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.144851Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois224838Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!35755- 73747
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47727- 52692
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä63608- 80608
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29561