Kuinka Nikon D7000:ssa voi laittaa tarkennuksen sillä tavalla, että yksi tarkennuspiste jonka paikan voi valita ja siihen AUTOMAATTItarkennuksen.
Nikon D7000 tarkennus
5
619
Vastaukset
- WithCanonUCan
"Kuinka Nikon D7000:ssa voi laittaa tarkennuksen sillä tavalla, että yksi tarkennuspiste jonka paikan voi valita ja siihen AUTOMAATTItarkennuksen."
Valitse se siitä valikosta valitsemalla, et valinta osuu automaattisesti valittuun valintapisteeseen varmasti.
Tai osta Canon. Itsellä on Nikon D7100 malli ja siinä tehdään seuraavasti.
Vasemmalla edessä on opjektiivin Vapautuspainikkeen alapuolella on
Tarkennustilan valitsimessa Tarkennustilanpainike jota painetaan
ja samaan aikaan sivukomentokiekosta valinta, että piste ilmestyy keskelle.
Sitten Monivalitsimella siirretään piste haluttuun paikkaan, niin tarkennus toimii siihen.
Toivotaan, että tämä toimii D7000 mallissakin.- ndjbfh
Manuaalin mukaan toimii, juuri noi D7000.ssa.
Kumpa kansa oppisi lukemaan manuaalit. ndjbfh kirjoitti:
Manuaalin mukaan toimii, juuri noi D7000.ssa.
Kumpa kansa oppisi lukemaan manuaalit."Manuaalin mukaan toimii, juuri noi D7000.ssa.
Kumpa kansa oppisi lukemaan manuaalit. "
D7000 ja D7100 malleissa ilmeiseti aika identtiset manuaalit. Näyttää olevan rungot säätimienkin osalta lähes identtiset.
Tuli viikko sitten noudettua postista tuo Nikonin D7100 tarjouksessa ollut paketti ja myöntää täytyy, että käyttöohjeita on kyllä joutunut kahlaamaan.
En yhtään ihmettele, jos kaikki ei jaksa niitä lukea.
Mutta, jos haluaa kamerasta saada kaikki ominaisuudet käyttöönsä ja hyödynnettyä, niin ei auta, kun lukea ja taas lukea kunnes ohjeet on ymmärretty.
Kaikille hyviä kuvia.
- ei taas
Manuaalissa on kipeesti sivuja, jotka on kuitenkin jäsennelty varsin kattavasti.
Tästä läpyskästä löytyy vastaukset myös seuraavaan kahteenkymmeneen kysymykseesi.
Koetan onneani: olisiko sivu 123
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581081Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75775- 53614
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83563Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45512Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv35486Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43483Sinun kanssasi
Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver36466