Moikka! Oon 18 vuotias tyttö ja taistellu paniikkihäiriötä vastaan kohta 4 vuotta. Pitkän ajan oon ollu oireeton mut nyt taas tuntuu et oon menossa huonompaa suuntaa :( oon alottanu työt siivoojana ja siivoon 1,5 tuntia sillee että ulkona on pimeetä ja kohteen ikkunoista näkyy vaa pilkkopimeetä ja ai että ku paniikkihäiriö villiintyy.. Syy mun paniikkihäiriöö on lapsuuden trauma liittyen väkivaltaa ja en siis pelkää itse pimeetä vaan että siellä oisi joku joka kävisi kimppuuni. Tää tuntuu täysin naurettavalta koska kukaan ei pääse sisään työpaikkaani, mulla on puhelin kokoajan ja lopetan työni viimestään kuudelta illalla eli en milloinkaan myöhään illalla... Oisko kellää vinkkejä miten saan hermoni kurii? Työtäni en missää nimessä aio lopettaa, en taho antaa tälle valtaa! on vaa kamalan paha mieli ja ahistus kokoajan :(
Paniikkihäiriö palasi
Mörkö palasi
1
180
Vastaukset
- 5345245
Puhuminen asioista auttaa paljon. Jos käyt koulua, niin puhu koulun terveydenhoitajalle tai kuraattorille. Ihan kunnan terveydenhuollonkin kautta voi saada puheapua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562156Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942075- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141273EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391188- 61103