Teneriffan ostospaikka?

Olemme menossa Teneriffalle, Los Gigantesiin tammikuussa 2005, kahdeksi viikoksi. Voisiko joku neuvoa missä Etelän puolella olisi iso tavaratalo (edullinen)? Americasissa varmaan lähin?
Tarkoitus olisi ostaa parin viikon peruselintarvikkeet kerralla, eikä huvittaisi maksaa huoneistohotellien yhteydessä olevien supermercadojen kiskurihintoja.
Kiitos vinkeistä!
51692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Amaricaksesta moottoritietä vähän lentokentälle päin on kuulema joku "dinojotain" marketti. Siel on kuulema edullista.

Äänestä
  • etsi käsiisi esim. hiperdino, mercadona tai trebol. löytyy kyllä los cristianoksen puolelta. ovat normaaleja marketteja jossa käyvát paikallisetkin.normaalit hinnat vaikka kaikki on kyllá noussut euron myötä! tiedän kokemuksesta oon asunut táállä 10 vuotta

    Äänestä

  • jossa káyvát paikallisetkin kirjoitti:

    etsi käsiisi esim. hiperdino, mercadona tai trebol. löytyy kyllä los cristianoksen puolelta. ovat normaaleja marketteja jossa käyvát paikallisetkin.normaalit hinnat vaikka kaikki on kyllá noussut euron myötä! tiedän kokemuksesta oon asunut táállä 10 vuotta

    Gigantesin eteläpäässä, Playa de la Arenan uimarannan lähellä on mielestäni riittävän edullinen & hyvinvarustettu supermarket. Tarkan sijainnin löytää hyvin Aurinkomatkojen nettisivuilta; Gigantesin kartalla on merkitty tuo supermarket alareunassa.

    Äänestä

Hiperdinossa maksoi kalja 21s ja halvimmassa mercadonassa americasissa 47s.

Americasista maksaa taksi hiperdinoon n.10e ja matkaa on n.10km.Siis sinne lentokentän puoleiseen hiperdinoon.Toisessakin suunnassa mielestäni on hiperdino, mut sitä ei kukaan osannu neuvoa.

Äänestä

Hiperdino löytyy tosiaan jostain vähän americasiin päin,en enää muista tarkkaan olin gigantesissa 5 vuotta sitten.Loistopaikka rauhaa haluaville ja lasten kanssa matkaileville.Hiperdinon tunnistat isosta vihreästä dinosta.Tulin juuri inglesistä ja sielläkin san fernandon puolella oleva dinomarketti oli loistopaikka.Sama kyllä tuntuu pätevän myös manner-espanjassa joskin siellä on consumit ym.yhtä hyviä.Minusta tuntuu että euron myötä hintojen nousu on ollut kiivaampaa kanarialla kuin manner-espanjassa.Hyvää matkaa teille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heidi kirjoitti:

Olemme menossa Teneriffalle, Los Gigantesiin tammikuussa 2005, kahdeksi viikoksi. Voisiko joku neuvoa missä Etelän puolella olisi iso tavaratalo (edullinen)? Americasissa varmaan lähin?
Tarkoitus olisi ostaa parin viikon peruselintarvikkeet kerralla, eikä huvittaisi maksaa huoneistohotellien yhteydessä olevien supermercadojen kiskurihintoja.
Kiitos vinkeistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu