Lapseni syntymäpäivät lähestyy, ja hakuaisin sinne tietysti täytekakun. Ollaan juuri muutettu turkuun. Mistäköhän saisi hyviä ja kauniita täytekakkuja? Kotitekoisia, ei ns. teollisen makuisia? Ehdotuksia olisi kiva kuulla :-)
Kotitekoisia täytekakkuja turusta?
Krista.
6202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Leivot itse! Ei kai se niin nuukaa ole mitä siinä päällä on koristeena, jos et mikään koristeleipuri ole.
Varmaan Naantalin aurinkoinen leipoo hyviä kakkuja, jos haluat enemmän maksaa, tilauksesta tekevät varmaan sellaisen kuin haluat.
Jestas sentään! Ja tietysti tämä: Olen juuri muuttanut Turkuun.
Kokeilla voit tietysti myös tilausta ammattioppilaitoksesta, kai siellä leivotaan tilauskakkuja, kun muuallakin oppilaitoksissa tehdään niin.
Ja osoitteita KOTILEIPOMOILLE löydät googlaamalla TURKU KOTILEIPOMO.
Kyl mä vaan vähän päivittelen tätäkin kysymystä!
Joulunalus on myyjäisten aikaa. Käypä katsomassa mitä partioäidit ja seurakunnan emot ovat saaneet myyntitiskeille! Osta myös karjalan- tai sulhaspiirakoita suolapaloiksi!
Me tilattiin lapselle synttärikakku täältä www.bakencake.fi ja kaikki tykättiin todella paljon. Erityisesti lapset ihastu lego-teemaisesta kakusta, ettei sitä meinattu leikata :D
Mitä järkeä on vastata 3 vuotta vanhaan kysymykseen?!?
Yleensä ne synttärit on joka vuosi..... :)
Maariankatu 2. on Turun parhaat täytekaukut. Ne pitää tilata siitä kahviosta. Mutta on siellä paljon valmiinakin.