BB-katsojat lähes yksimielisiä: P*skin kausi koskaan!

Pradva

Bb-Facebookin, Bb-Twitterin, lehtien nettipalstojen, BBPlazan ja tämän Suoli24:sen yleinen mielipide on jyrkkä: Huonoin kausi koskaan, surkeimmat tehtävät, ja ennen kaikkea surkeimmat asukkaat, pelkkiä tapetteja ja vinkujia talo täynnä.

Voitonkin vie tapetti nimeltä Andte, sen takia kun muut asukkaat ovat kuonaa.

8

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      kaudesta ei jäänyt muuta mieleen kuin Danin jättimulkku.

    • 11+5

      Olisko alottajalla halua kertoa omia visioitaan, jotka olisivat tehneet kaudesta mielekkäämmän katsojille? Vastaukseksi ei riitä "paremmat asukkaat ja paremmat tehtävät".

      • Pradva

        Paremmat asukkaat ja tehtävät: Tehtävissä pitäisi AINA olla iso panos esim. ruuan määrä tai häätöön joutuminen, tehtävissä pitäisi aina olla fyysinen osio tai olla kokonaan fyysisiä, ei enää näitä lasten leikkejä mitä nyt on ollut.

        Asukkaat pitäisi valita muilla kuin kohuarvoilla, nyt valitaan pornotähtiä, homoja, vanhuksia, sekopäitä ja muita erikoisia taloon. Asukkaiden pitäisi olla kohtuullisessa fyysisessä ja henkisessä kunnossa.

        Koska sääntöjä muokataan lennosta ja asukkaan naaman mukaan niin turhat nippelisäännöt pois, samoin joka vuotiset "tupakkaleikit" . Niskoittelusta heti häätöön tai pihalle, tulijoita riittää!

        Ylipäätänsä talossa olo pitäisi ansaita eikä talon pidä olla mikään lasten päiväkoti.


      • BB Funny

        Sehän se juuri riittääkin, siihen toki vielä juhlia, esiintyjiä, yllätys teemabileitä päälle niin homma toimisi.
        Nukkumaan ei käskytettäisi ja makoilukielto päälle.

        Tätä kautta ei voi sanoa kukaan kyllä hyväksi tai onnistuneeksi jos on seurannut BB kausia ennenkin.


    • tämä kausi oli virhe

      Joonatanin "klaani" pilasi koko kauden.

    • Olon

      Facebookissa ei paljoa kehuja riitä, voittaja sentään tyydyttää (Andte) mutta muuten kausi on tyrmätty täysin.

      Ohjelman pitäisi mielestäni muuttua rankemmaksi, tehtävät ovat olleet sitä että vedetään hassu hattu päähän ja sitten oleskellaan.

    • ...

      pelaisivat vaikka räsypokkaa siellä aikansa kuluksi, eivätkä vaan makoilisi.

      Haluaisin nähdä ne Annan tissit.

      • Piiri pieni ei pyöri

        Valitsijoilletuli paha kämmi tänä vuonna.Yrittivät valita monta erikoista asukasta ja eri.ikäisiä.Siinä kävikin höplästi Yksi on liian erikoinen.Jonathan ei ole sopeutunut tloon vaan luulee olevansa ainutkertainen ihmisenä.niin onkin mutta voi ajatella mikä on tuollaisen mielenterveys,alistaa toisia ja huutaa hemmetin kovalla nenänasaali-äänellä.onkohänen mielestään fiksua .Toinen munaus on Jenna kiljukaula ja lapsentasolle jäänyt nainen.Dania voisi melkein syyttää lapsen lähentelystä.Jenna ei tiennyt itsekään oliko raskaana ja teki testin,lapsukainen.sittem jonna ja jonathan kimpassa niinse oli jo liikaaliian päälle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      51
      8210
    2. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      134
      7137
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      59
      3899
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      95
      3890
    5. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      104
      3684
    6. 55
      3263
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      74
      3245
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      37
      2623
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      239
      2541
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1754
    Aihe