BB-katsojat lähes yksimielisiä: P*skin kausi koskaan!

Pradva

Bb-Facebookin, Bb-Twitterin, lehtien nettipalstojen, BBPlazan ja tämän Suoli24:sen yleinen mielipide on jyrkkä: Huonoin kausi koskaan, surkeimmat tehtävät, ja ennen kaikkea surkeimmat asukkaat, pelkkiä tapetteja ja vinkujia talo täynnä.

Voitonkin vie tapetti nimeltä Andte, sen takia kun muut asukkaat ovat kuonaa.

8

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      kaudesta ei jäänyt muuta mieleen kuin Danin jättimulkku.

    • 11+5

      Olisko alottajalla halua kertoa omia visioitaan, jotka olisivat tehneet kaudesta mielekkäämmän katsojille? Vastaukseksi ei riitä "paremmat asukkaat ja paremmat tehtävät".

      • Pradva

        Paremmat asukkaat ja tehtävät: Tehtävissä pitäisi AINA olla iso panos esim. ruuan määrä tai häätöön joutuminen, tehtävissä pitäisi aina olla fyysinen osio tai olla kokonaan fyysisiä, ei enää näitä lasten leikkejä mitä nyt on ollut.

        Asukkaat pitäisi valita muilla kuin kohuarvoilla, nyt valitaan pornotähtiä, homoja, vanhuksia, sekopäitä ja muita erikoisia taloon. Asukkaiden pitäisi olla kohtuullisessa fyysisessä ja henkisessä kunnossa.

        Koska sääntöjä muokataan lennosta ja asukkaan naaman mukaan niin turhat nippelisäännöt pois, samoin joka vuotiset "tupakkaleikit" . Niskoittelusta heti häätöön tai pihalle, tulijoita riittää!

        Ylipäätänsä talossa olo pitäisi ansaita eikä talon pidä olla mikään lasten päiväkoti.


      • BB Funny

        Sehän se juuri riittääkin, siihen toki vielä juhlia, esiintyjiä, yllätys teemabileitä päälle niin homma toimisi.
        Nukkumaan ei käskytettäisi ja makoilukielto päälle.

        Tätä kautta ei voi sanoa kukaan kyllä hyväksi tai onnistuneeksi jos on seurannut BB kausia ennenkin.


    • tämä kausi oli virhe

      Joonatanin "klaani" pilasi koko kauden.

    • Olon

      Facebookissa ei paljoa kehuja riitä, voittaja sentään tyydyttää (Andte) mutta muuten kausi on tyrmätty täysin.

      Ohjelman pitäisi mielestäni muuttua rankemmaksi, tehtävät ovat olleet sitä että vedetään hassu hattu päähän ja sitten oleskellaan.

    • ...

      pelaisivat vaikka räsypokkaa siellä aikansa kuluksi, eivätkä vaan makoilisi.

      Haluaisin nähdä ne Annan tissit.

      • Piiri pieni ei pyöri

        Valitsijoilletuli paha kämmi tänä vuonna.Yrittivät valita monta erikoista asukasta ja eri.ikäisiä.Siinä kävikin höplästi Yksi on liian erikoinen.Jonathan ei ole sopeutunut tloon vaan luulee olevansa ainutkertainen ihmisenä.niin onkin mutta voi ajatella mikä on tuollaisen mielenterveys,alistaa toisia ja huutaa hemmetin kovalla nenänasaali-äänellä.onkohänen mielestään fiksua .Toinen munaus on Jenna kiljukaula ja lapsentasolle jäänyt nainen.Dania voisi melkein syyttää lapsen lähentelystä.Jenna ei tiennyt itsekään oliko raskaana ja teki testin,lapsukainen.sittem jonna ja jonathan kimpassa niinse oli jo liikaaliian päälle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      36
      8478
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      102
      6360
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      119
      4508
    4. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      70
      4500
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      158
      4393
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      69
      2954
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      165
      2146
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2048
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      151
      1952
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      48
      1765
    Aihe