E-pillerit ja siirto!

moi! mulla on kohta 2 liuska yasmin-pillereitä loppumassa(siis en ole aikaisemmin syönyt pillereitä) ja jo nyt pitäisi alkaa syömään kolmatta liuskaa putkeen.voinko näin aloitusvaiheessa siirtää menkkoja?olisi vähän pakko nimittäin,kun oon lähdössä rantalomalle viikoksi ja menkat olis JUST sillon! eikös liuskoja putkeen syömällä voi ainakin yhdet menkat siirtää? :)
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä voit! syö vaan se 3. levy heti putkeen, parasta on että syöt koko levyn...ja sitten vasta pidät sen 7 päivän tauon(kunnes taas aloitat uuden. )
Olen itsekin joskus siirtänyt menkkoja matkan yms. takia, ja kerran kysyin asiaa ehkäisyneuvolasta, menkkoja voi siirtää 1-3 kertaa vuodessa , ilman että aiheutuu mitään haittaa ( eli voi syödä 2 levyä putkeen ) joskus voi tulla (kun putkeen syö ) pientä tiputteluvuotoa, mutta ainakin minulla se oli todella pientä, ei haitannut yhtään!!uimassa yms. pystyi käydä ihan normaalisti, ja se tiputtelu tuli vasta kun putkeen syöty levy oli jo loppumassa.....mukavaa matkaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dgsg kirjoitti:

moi! mulla on kohta 2 liuska yasmin-pillereitä loppumassa(siis en ole aikaisemmin syönyt pillereitä) ja jo nyt pitäisi alkaa syömään kolmatta liuskaa putkeen.voinko näin aloitusvaiheessa siirtää menkkoja?olisi vähän pakko nimittäin,kun oon lähdössä rantalomalle viikoksi ja menkat olis JUST sillon! eikös liuskoja putkeen syömällä voi ainakin yhdet menkat siirtää? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu