kun lukee näitä keskisuomen palstojen sivuja,että kyllä Viitasaarella asuu kateellisia ja katkeria ihmisiä,yrittäjät kyttää toisiaan ja kaupungin hallitus naapurikuntiaan.sama meno on jatkunut jo Liimataisen johtamis ajoista lähtien.
kyllä se totta on
6
190
Vastaukset
- NatisuTTaja
Voe mahoton samanlaista soon joka kyläsesssä . Pikkusieluisia " minä itse" tyyppejä joka oksalla , yrittäjät ovat kun entiset TVH:hoon miehet kateellista natisiaa
- Viitasaarelainen
Ottakaa huomioon että, Suomi 24ssä voi kuka vaan, mistä vaan, kirjoitellä mitä vaan. Ei tarvitse olla kuin sopivan luontoinen ja tylsistynyt, ehkä myös hiukan epäsosiaalinen.
Suurin osa Viitasaarelaisista tuskin kirjoittaa koskaan täällä joten turha yleistää.
Suomi 24n paikkakunta palstoilla, kirjoittaa yleensä vähän vanhemmat ja syrjäytyneemmät ja monet siksi että, tarkoitus on vain ärsyttää muita huutelemalla puskista, kun ei omalla naamalla uskalla.
Ehkä tärkeimpänä kaikesta, tännehän tullaan yleensä jos on jotain negatiivistä sanottavaa.- niin ja näin
Aika pitkälle olen samaa mieltä mutta onhan näissä kirjoituksissa se toinenkin puoli.Kyllä täältä voi saada niitä pikku vinkkejä ja niksejä joita voi tosissaan käyttää kukin omassa elämässäänkin.
Se on toki haastavaa että saa jonkin kielteisen käännettyä omalla kohdallaan positiiviseksi mutta pitää huomata että jokainen kestää sen yhden tai kahden kerran mokan mutta jos sitä tapahtuu jatkuvasti niin olisiko parempi miettiä onko alan vaihto tarpeen.
Silmätikuksi joutuminen taas herättää epäilyksiä onko kirjoittaja ottanut elämäntyökseen vain jonkun mollaamisen.
- kansankynttilä.
Röntynen näkyy olevan vaikutusvaltaisin kirjoittelija sivuilla,jos ei peräti koko valtakunnan alueella.
- Luulettevain
Kaikki ihmiset jokaisesta kunnasta ovat virheettömiä , toimivat just pilkulleen eikä kuseksita naapurin taskuun . Ja jokainenhan tietää että kauppa perustuu petokseen halvalla ostetaan ja melkohalvalla myydään , joten asiakas " ostaja " harjoittaa itsepetosta .
- rape ja nuikkis
Ei kande toisten muroille kusta!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303928
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131879Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631334Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951276Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671146Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51011- 47921
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti331884En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39872Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26871