Kun sairastuu, niin saattaa käydä. Olin vain kamalan hämmästynyt, kun yksi kaveri sanoi, ettei enää uskalla tulla meille. Ihan kuin olisin vaarallinen ja mulla olisi kirves ovenpielessä odottamassa vieraita. Ootteko te kokenut sitä, että kaverit lähtevät?
Kaverit katosivat
3
162
Vastaukset
- vanhukko
Itseltänikin on kadonnut kaveri , aika on sellainen. Uusia vaan ei ole tullut tilalle.
- epävarmakaveri
Minä yritän olla kaverilleni kaveri, joka ei katoa vaikka hänen diagnoosi alkaa selviämään. Välillä pelottaa että mitä jos en ole vielä "nähnyt kaikkea", enkä tiedä mitä on hänen taholtaan odotettavissa. Silloinhan hylkääminen olisi vielä pahempaa jos hylkään vasta sitten kun asiat muutenkin synkkenevät hänen kannaltaan. Mutta pakko toisaalta on miettiä omaakin jaksamista jos omakin elämä alkaa muuttumaan liian raskaaksi.
Vaan tykkään elää tätä hetkeä liikaa murehtimatta. Ja miettiä että ei ole mitenkään varmaa että sairaus pahenee, vaan voi yhtä hyvin parantua nyt kun saa hoitoa. - paha paavali
Mulla on useampikin kirves ovenpielessä odottamassa, toki niille
ainakin tähän päivään asti on löytynyt asiallista hyötykäyttöäkin.
Enkä kaipaa minkään sortin "vierailijoita" enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637