Meidän itsännöitsijä on niin kiireinen, että heille tuli tekninen isännöitsijä ja periaatteessa jaettu työnkuva.
Nyt kummatkaan eivät vastaa mihinkään kunnolla, eivätkä he hoida mitään asiaa.
Nostavat takuulla isoja palkkioita.
Olen kyllästynyt näihin tyhjiin vastauksiin ja hoitamattomien asioiden määrään.
Miten vaihdetaan isännöitsijä ja mistä löydän hyvän?
Onko ne kaikki ylipalkattuja vi.ttuilijoita?
Nyt kummatkaan eivät vastaa mihinkään kunnolla, eivätkä he hoida mitään asiaa.
Nostavat takuulla isoja palkkioita.
Olen kyllästynyt näihin tyhjiin vastauksiin ja hoitamattomien asioiden määrään.
Miten vaihdetaan isännöitsijä ja mistä löydän hyvän?
Onko ne kaikki ylipalkattuja vi.ttuilijoita?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tietysti auttaa. Kilpailuta taas hinta tiukaksi ja odota ihmettä - joko nyt saataisiin se halpa ja hyvä.
Ei se hinta haittaa, jos HE OIKEASTI HOITAVAT TYÖNSÄ
Mutta palkkioissakin pitää olla kohtuus.
Vanhat ukot ja lellityt äpäräpoikaset nostaa sellaisia palkkioita ja mielellään vain istumalla pehmustelulla toimistotuolilla, etten enää halua maksaa siitä mitä he kirjoittavat sähköpostiin. Todella törkeitä viestejä.
Ne osaa valua vetelästi paikasta toiseen ja vittuilla "...emmä jaksa....kitinää.."
KATSOS jos ei tee työtään ja nostaa ainoastaan kovaa liksaa, niin sitten pitää vaihtaa. KUKAAN E HALUA MAKSAA TYHJÄSTÄ.
Jos ei ehdi tekemään työtään, pitää vähentää töiden määrää.
Jos isännöitsijätoimisto pyrkii ainoastaan suureen tuottoon : ottaa liikaa asiakkaita pystymättä hoitamaan hommiaan - niin KAIKESSA ON VAIKAA, eikä vain jossain.
Työstä PITÄÄKIN maksaa palkkaa, SIIS TYÖSTÄ.
En minä pyytänyt halpaa (enkä ilmaista) vaan sellaista joka tekee työnsä.
Ylisuuri palkkio on rangaistus asiakkaalle, varsinkin JOS EI HOIDA HOMMAANSA.
Kuka tahtoo tulla rangaistuksi näin?
Kas kun kilpailutettiin ja saatiin kovasti säästöjä.
Kukas sitten jälkikäteen kehtaakaan myöntää, että kiville meni. Purraan hammasta ja ollaan niin tyytyväisiä edulliseen sopimukseen. Korkeintaan kirjoitellaan keskustelustelupalstoille ja maristaan samanhenkisille "yllätyksenä" tulleille lisäkuluille sekä huonolle palvelulle.
: )
en tiedä viisasteletko vai etkö
mutta ehkä meidän isännöinti on kilpailutettu, mutta ei se halpa ole
vastaukset sieltä ovat aina jotain mahdollisimman välltelevää, enkä tiedä onko vastaaja umpi-idiotti vai pitääkö hän minua sellaisena?
Mutta mitään ei hoideta - ei edes rahalla.
Miten kysymyksiin voi vastata noin, kun sieltä tulee?
Onkohan ne edes suomen kielen taitoisia?
Siksi kysyin - ovatko ne kaikki tuollaisia?
Asioi talon hallituksen kanssa. Jos hekään eivät vastaa, niin mene itse hallitukseen ja hoida asiat kuntoon. Helppoa kuin heinänteko, eikö?