Hei..
Olisin kiinnostunut kuulemaan käyttäjien kokemuksia kyseisestä autosta koska kaupat ovat suunnitelmissa lähiaikoina. Varasin koeajon ensi lauantaiksi.
Jaguar S-Type 2.7 D
4
1725
Vastaukset
- salsaredD
rokkasi ainakin tomaatilla. mukava ja ison auton oloinen. varmasti hintansa väärti vrt. vastaava bmw/audi/mb
- Nakuttaja
Kokemusta on nyt 20 tkm perusmallista automaatilla. Ja lyhyesti sanottuna asiallinen peli. Penkit ja ajoasento ovat erinomaiset. Kulutus on ollut tehtaan ilmoittamissa arvoissa ja matka-ajossa pääsee jopa 5.5 litraan. Ei paha yli 1700 kg painavalle autolle! Tehoa löytyy varsinkin ohitustilanteissa riittävästi. Talviliukkaista ei ole vielä kokemuksia, mutta eiköhän ajonhallinta pidä tehokkaan takavetoisen aisoissa. Vikojakaan ei ole ollut, joten laatupuoli on kohdallaan. Ainoa puute on oikeastaan se, että (ainakaan ostohetkellä) Webastoon ei ole saatavana kelloajastinta. Mutta toisaalta kun joutuu lähtemään hotellin pihalta kylmänä aamuna, niin tuulilasin lämmitin on mainio varuste.
Kokonaisuutena voin sanoa olevani autoon erittäin tyytyväinen. Tosin jos jotain voisi muuttaa, niin ehkä hieman hillitymmät pakoputken päät :-) - 2.7Exec
Kohta 10tkm taulussa; auto on hieno ja laadukas pari seikkaa kuitenkin vaivannut, lieneekö vastaavia kokemuksia omistajilla?.. Eli neste haisee varsinkin kylmäkäynnistyksien yhteydessä, takuu hoitanee asian kuntoon, sekä hiukan ihmetyttää 80-95 kmh vauhdissa 'kevyellä kaasulla' tai rullatessa kuuluva 'jollotus' jostain perän suunnasta, voi olla ominaisuuskin tosin.Onko vastaavista kokemuksia..? Muuten auto on oikeasti hyvä ja kestää todellakin vertailun 'varmoihin' valintoihin. Itselläni keskikulutus tien päällä on asettunut 6 litran tuntumaan, tosin ohituksien jälkeen huomaa vauhtia usein olevan 140-160, joka nostanee kulutusta hiukan..
- 2.7 d
Tuo kylmäkäynnistyksessä tuleva haju on ainakin allekirjoittaneen tapauksessa Webaston pakokaasuista johtuva (eli kun on siis riittävän kylmä ilma, jotta Webasto käynnistyy).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026568
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313920törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303345Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821804- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11996Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11930- 42889