Löytyykö Iistä ihmisiä, jotka kannattavat Perussuomalaisia ?
Olisi kiva tietää ? Ottakaa kantaa, kirjoittakaa, onko Suomen nykymeno ok.
Valtion velka kohta 100 miljardia.
Valtapuolueet jyräävät, rahat jaetaan pitkin maailmaa, omistamme ei välitetä. Tähän on tehtävä stoppi.
Mitä mieltä olette ?
Perussuomalaiset Iissä, onko ketään ?
6
205
Vastaukset
- puistokemisti
Tiedän iistä muutaman persun. Kaikki heistä ovat jollainlailla ns. kakkosluokan kansaa.. Jälkeenjääneitä, sosiaalituella eläviä alkoholisteja. Yhden tiedän olevan palkkatöissä. Hän on kunnan hommissa ja todella ahdasmielinen tapaus. Erittäin vahvat mielipiteet ja subjektiivinen näkemys koko maailmaan.
En väitä että persut olisivat ns. heikommassa asemassa olevia, vaan että heikossa asemassa olevat, muutosta kaipaavat, tarttuvat tällaiseen populistiseen ryhmittymään "viimeisenä oljenkortena". Henkilökohtaisen tutkimukseni pohjalta persujen äänestäjistä n.60% on jollainlailla syrjäytyneitä ja suuri osa näistä itse aiheuttaneet kohtalonsa.
Suomi ei nouse vihaamalla. Suomi ei nouse porvaria haukkumalla. Suomi ei nouse ne..reitä lahtaamalla. - Perus Paavo
Ens eduskuntavaaleissa näette semmoisen SUPERJYTKYN, että oksat pois. Timpan puolue tulee ja voittaa, saa älyttömän äänivyöryn. Perussuomalaiset menevät hallituksen pääpuolueeksi, minne kuuluvatkin. Suomi eroaa eurosta, ulkomaan apu pienenee murto-osaan entisestä ja sillä rahalla laitetaan suomaisten ihmisten asiat kuntoon. Töitä riittä kaikille suomalaisille eikä enää hyysätä sosiaalipummeja. Suomeen tule tiukempi ulkomaalaispolitiikka. Ja jos tämä ei toteudu, niin minä meen semmoisee maahan , mihin ei ulkomaalaisia oteta!
- Allah Aho
Sittenhän sinä olet ulkomaalainen siellä maassa, minne menet. Maahanmuuttaja! Mamu! Hävettääkö lähteä pakolaiseksi?
- rouvapersu
Henkilökohtaisen tutkimukseni pohjalta persujen äänestäjistä n.60% on jollainlailla syrjäytyneitä ja suuri osa näistä itse aiheuttaneet kohtalonsa.
Totta, "rouva perussuomalainen" työstä syrjäytynyt ja ihan sen vuoksi, ettei halua osallistua yhteiskuntaan muuten kuin kiertämällä työtä ja käyttämällä yhteiskunnan ja veronmaksajien rahoja. Kokoajan yrittämässä keinolla jos toisellakin työkyvyttömyyseläkkeelle ja kaikelaiseen "kehon kuorintaan" julkisella puolella.
Onpahan yhdelainen rouva persu. - Hytkyt,jytkyt.....
Se kuuluisa jytky tulossa,kun Suomi tekee konkurssin,kokoomuksella on eniten kannattajissa sitä käytännön kokemustakin.
- ylpeys käy, jne
Nimim, puistokemisti. Haukut Perussuomalaisia kakkosluokan kansalaisiksi, syrjäytyneiksi ihmisluopioiksi, syrjäytyneitä 60%.
Sinun ihannoima Kokoomus on nyt vapaassa pudotuksessa, mites nyt naamasi väännät. (nyt nauretaan nim. merk. puistokemisti)
Ketään ei vihata, mutta nyt taitaa olla sinun kokoomuksella aika tarttua siihen viimeiseen populistiseen oljenkorteen, mikä se onkaan, jos meinaatte seuraavassa hallituksessa olla..
Vapaa pudotus on kokkareille alkanut, eivät saaneet maan asioita kuntoon, vaikka helppoa se ois ollut.
KOK..... vajoaa......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252426- 1142066
- 1161685
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?431541Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91477Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901065Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161211023Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87965Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35957Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15949