Perussuomalaiset Iissä, onko ketään ?

velkakello.....

Löytyykö Iistä ihmisiä, jotka kannattavat Perussuomalaisia ?

Olisi kiva tietää ? Ottakaa kantaa, kirjoittakaa, onko Suomen nykymeno ok.

Valtion velka kohta 100 miljardia.

Valtapuolueet jyräävät, rahat jaetaan pitkin maailmaa, omistamme ei välitetä. Tähän on tehtävä stoppi.

Mitä mieltä olette ?

6

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puistokemisti

      Tiedän iistä muutaman persun. Kaikki heistä ovat jollainlailla ns. kakkosluokan kansaa.. Jälkeenjääneitä, sosiaalituella eläviä alkoholisteja. Yhden tiedän olevan palkkatöissä. Hän on kunnan hommissa ja todella ahdasmielinen tapaus. Erittäin vahvat mielipiteet ja subjektiivinen näkemys koko maailmaan.

      En väitä että persut olisivat ns. heikommassa asemassa olevia, vaan että heikossa asemassa olevat, muutosta kaipaavat, tarttuvat tällaiseen populistiseen ryhmittymään "viimeisenä oljenkortena". Henkilökohtaisen tutkimukseni pohjalta persujen äänestäjistä n.60% on jollainlailla syrjäytyneitä ja suuri osa näistä itse aiheuttaneet kohtalonsa.

      Suomi ei nouse vihaamalla. Suomi ei nouse porvaria haukkumalla. Suomi ei nouse ne..reitä lahtaamalla.

    • Perus Paavo

      Ens eduskuntavaaleissa näette semmoisen SUPERJYTKYN, että oksat pois. Timpan puolue tulee ja voittaa, saa älyttömän äänivyöryn. Perussuomalaiset menevät hallituksen pääpuolueeksi, minne kuuluvatkin. Suomi eroaa eurosta, ulkomaan apu pienenee murto-osaan entisestä ja sillä rahalla laitetaan suomaisten ihmisten asiat kuntoon. Töitä riittä kaikille suomalaisille eikä enää hyysätä sosiaalipummeja. Suomeen tule tiukempi ulkomaalaispolitiikka. Ja jos tämä ei toteudu, niin minä meen semmoisee maahan , mihin ei ulkomaalaisia oteta!

      • Allah Aho

        Sittenhän sinä olet ulkomaalainen siellä maassa, minne menet. Maahanmuuttaja! Mamu! Hävettääkö lähteä pakolaiseksi?


    • rouvapersu

      Henkilökohtaisen tutkimukseni pohjalta persujen äänestäjistä n.60% on jollainlailla syrjäytyneitä ja suuri osa näistä itse aiheuttaneet kohtalonsa.

      Totta, "rouva perussuomalainen" työstä syrjäytynyt ja ihan sen vuoksi, ettei halua osallistua yhteiskuntaan muuten kuin kiertämällä työtä ja käyttämällä yhteiskunnan ja veronmaksajien rahoja. Kokoajan yrittämässä keinolla jos toisellakin työkyvyttömyyseläkkeelle ja kaikelaiseen "kehon kuorintaan" julkisella puolella.
      Onpahan yhdelainen rouva persu.

    • Hytkyt,jytkyt.....

      Se kuuluisa jytky tulossa,kun Suomi tekee konkurssin,kokoomuksella on eniten kannattajissa sitä käytännön kokemustakin.

      • ylpeys käy, jne

        Nimim, puistokemisti. Haukut Perussuomalaisia kakkosluokan kansalaisiksi, syrjäytyneiksi ihmisluopioiksi, syrjäytyneitä 60%.

        Sinun ihannoima Kokoomus on nyt vapaassa pudotuksessa, mites nyt naamasi väännät. (nyt nauretaan nim. merk. puistokemisti)
        Ketään ei vihata, mutta nyt taitaa olla sinun kokoomuksella aika tarttua siihen viimeiseen populistiseen oljenkorteen, mikä se onkaan, jos meinaatte seuraavassa hallituksessa olla..

        Vapaa pudotus on kokkareille alkanut, eivät saaneet maan asioita kuntoon, vaikka helppoa se ois ollut.

        KOK..... vajoaa......


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      216
      2886
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      170
      2539
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1182
    4. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      132
      1072
    5. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      583
      1035
    6. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      68
      1028
    7. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      978
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      323
      946
    9. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      919
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      778
    Aihe