Oletko neitsyt?

Voisit periaatteessa ollakin. Senkö takia olet välillä niin vihainen? Miksi sen takia pitää olla vihainen? Häpeätkö sitä, ja koet ettei sinua ole haluttu? Voiko neitsyyden takia seota? Sanoisin näin, että varmasti olisit siitä päässyt eroon, ja tiedät sen, mutta et ole halunnut periaatteen vuoksi. Mutta kuitenkin olet vähän halunnut. Et ole tiennyt, haluatko vai et, menettää sen. Ehkä myös kukaan tarpeeksi hyvä ei ole sitä tarjoutunut viemään, siis tarpeeksi hyvän näköinen, mitä arvostat eniten. Joo, neitsyyden tuska on diagnoosi.
25198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Sehän ei sulle täällä tietysti selviä. Kuka sitten onkaan tämä neitsyesi.

Äänestä
  • Voi selvitäkin. Telepatiaa. Turha sitä on hävetä!

    Äänestä

  • Telehallintokeskus kirjoitti:

    Voi selvitäkin. Telepatiaa. Turha sitä on hävetä!

    Aivan turhaa on hävetä.

    Äänestä

  • selvittele siinä sit kirjoitti:

    Aivan turhaa on hävetä.

    Mutta en todella häpeä sitä! En ole näet tavannut vielä miestä, jonka kanssa tietäisin, että tässä on hän, kenen kanssa tulen jakamaan elämäni. Tuo olisi vähimmäisvaatimus edes ajatuksen tasolla. Ihanteena toki papin Aamen. :)

    Yksinkertaista. Herran haltuun!

    En ole enää edes täällä, joten se on adios.

    Tulin piipahtamaan vain todetakseni että "hyvä, täällä ei enää jauheta musta pjaskaa." (Haluan nimittäin olla kartalla... ) Mutta, juu, Ei enää niin mitään tarvetta ikävä-palstalle. Keskityn ihmissuhteisiin oikeassa elämässä. Tästä suosta nyt kun olen noussut, en tänne enää halua.

    Ja varokaakin ihmiset! Tänne jää helpolla koukkuun, ja elämästä tulee sen myötä tuskaa. Pahimmillaan tämä voi olla loputon suo -

    Äänestä

olen siis neitsyt mutten horoskoopissa ja mies,ja ikääkin on aika paljon...naulan kantaan on kirjoituksesi muuten paitsi että en sentään sekoa sen vuoksi

Äänestä

Jos hän luulee minun olevan neitsyt... hänen kuvitelmansa minusta ovat kyllä niin vääriä, että hävettää. Tietenkin onhan se arvostettavaa, jos odottaa oikeaa.

Äänestä
  • Joskus se odotuskin päättyy eikä siinä vaiheessa ole mitään väliä mitä on

    Äänestä

oon saanut munaa ympäri maailmaa. vihaiseksi minut saa kaikenmaailman idiootit.

Äänestä
  • Matkustelu avartaa.

    Äänestä

  • ; ) kirjoitti:

    Matkustelu avartaa.

    Mä olen kiertänyt maailmaa vaan tietokoneruutu perspektiivistä lähinnä ja suosinut Suomalaisia.

    Äänestä

päivää mitä diagnooseja... ei lopu selittelyt ei ne lopu... miten syvälle ihminen voi oikeasti vajota hakiessaan syy/seuraus/selityksiä?

Äänestä
  • Hyvää huomenta

    Äänestä

tavallaan olen. Seksiä olen "harrastanut" 20 - 30 kymmenen naisen kanssa, mutta en ole vielä kertaakaan rakastellut..

Sad But True

Äänestä
  • En ole juuri koskaan vihainen - välistä surullinen saatan toki ollakin.

    Äänestä

Minusta neitsyydessä ei ole mitään eikä yhtään häpeämistä, päin vastoin.

Onhan eka kerta niin ainutlaatuinen tapahtuma, että sitä kannattaakin tarkkaan harkita, kenen kanssa sen kokee ja missä iässä.

Surettaa ne, jotka lähtee melkein kenen tahansa matkaan ja saavat ehkä känniseksistä sukupuolitaudin loppuiän harmiksi.

Vaikka fyysisesti on jo aika nuorena valmis, niin vasta 20-23-vuotiaana on henkisesti valmis myös todella nauttimaan seksistä, kun on jo harkintakykyäkin valita juuri se oikea.

Itse miehenä arvostaisin jokaista yli 2-kymppistä neitsyettä, jos sellainen tulisi vastaan.

Äänestä
  • Joo-o, pari lasta pyöräyttänyt ja vielä neitsyt. Se saa joka kerkee ekana.:)

    Äänestä

  • Kokematon äitykkä kirjoitti:

    Joo-o, pari lasta pyöräyttänyt ja vielä neitsyt. Se saa joka kerkee ekana.:)

    on sitten seminologi eli ravattisonni ollu asiasalla

    Äänestä

Teet nyt äärimmäisen monimutkaisista asioista hirveän yksinkertaisia. Ja ei, en ole neitsyt, hankkiuduin siitä eroon kyllästyttyäni maailman menoon, ei ollut mikään erityinen nautinto. Kiitti tuosta ulkonäkövittuilusta. Tuota juuri tarkoitan. Minulla on omat mieltymykseni, ihan niin kuin teillä kaikilla muillakin, mutta mulla ei niitä saisi olla vaan pitäisi ottaa kuka tahansa "suostuu", koska olen niin nk. huono mies, eli mulla on tunteet enkä ole paskansietoautomaatti niin kuin monet miehet ovat? Ulkonäkövaatimukseni eivät ole mitenkään kohtuuttomat. Ongelmat on jossain ihan muualla.

Äänestä
  • Minulle kelpaavat itse asiassa vain neitsyt miehet, joten hyvä jos olisit ollut neitsyt. Lievä rumuus ei haittaa kovin paljon.

    Äänestä

  • aloittaja (n) kirjoitti:

    Minulle kelpaavat itse asiassa vain neitsyt miehet, joten hyvä jos olisit ollut neitsyt. Lievä rumuus ei haittaa kovin paljon.

    melko karua.

    Äänestä

  • aloittaja (n) kirjoitti:

    Minulle kelpaavat itse asiassa vain neitsyt miehet, joten hyvä jos olisit ollut neitsyt. Lievä rumuus ei haittaa kovin paljon.

    Juupelis juu. Katotaan sitte ku oot ollu 5 vuotta lisää yksin et kuka kelpaa kuka ei. Sama se mulle ku ei ois muutenkaa kiinnostanu et kuvittele ihan rauhassa olevas parempi ihminen.

    Äänestä

  • 902139019124 kirjoitti:

    Juupelis juu. Katotaan sitte ku oot ollu 5 vuotta lisää yksin et kuka kelpaa kuka ei. Sama se mulle ku ei ois muutenkaa kiinnostanu et kuvittele ihan rauhassa olevas parempi ihminen.

    Olen nuori ja nätti nainen, ja mulla on varaa valita. Ehkä se mies tosiaan oli pikkuisen liian ruma. Siinä rajoilla. Eikä tarpeeksi pitkä. Noin 190 cm on hyvä pituus.

    Äänestä

Niille jotka vielä neitsyitä ovat niin ei seksikään muiden asioiden ohella kovinkaan ihmeellistä ja tärkeää ole. Enemmän haittaa kuin hyötyä täytyy kuitenkin ajatella seuraamuksia voi tulla itku pitkästä ilosta sitä kannattaa harrastaa vain sellaisten jotka oikeasti sopivat toisilleen.

Äänestä

niin on hänkin.

Äänestä

Olen ikineitsyt (horoskooppimerkiltäni). Olisin kai fyysisesti neitsyt, jos se demoninen eksä ei olisi raiskanut minua. Olisin todella tyytyväinen siihen, jos olisin vielä neitsyt. Minkään sortin sukupuolielämä ei kiinnosta. Kaikkialla on vain kamalan itsekeskeisiä miehiä. Ei ne ole minusta kiinnostuneita onneksi:D. Mieluummin olen läski ja ruma, kuin että miehet piirittäisivät tai yrittäisivät iskeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epäilen... kirjoitti:

Voisit periaatteessa ollakin. Senkö takia olet välillä niin vihainen? Miksi sen takia pitää olla vihainen? Häpeätkö sitä, ja koet ettei sinua ole haluttu? Voiko neitsyyden takia seota? Sanoisin näin, että varmasti olisit siitä päässyt eroon, ja tiedät sen, mutta et ole halunnut periaatteen vuoksi. Mutta kuitenkin olet vähän halunnut. Et ole tiennyt, haluatko vai et, menettää sen. Ehkä myös kukaan tarpeeksi hyvä ei ole sitä tarjoutunut viemään, siis tarpeeksi hyvän näköinen, mitä arvostat eniten. Joo, neitsyyden tuska on diagnoosi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu