Kaiuttimien koko edessä

Niin Haluaisin tietää minkä kokoiset Avensis 1998 kaiuttimet ovat, koska uusia pitäisi saada ja vielä en viitsisi repiä ovipaneeleita poies paikoiltaan ja katsoa sieltä, eli jos jollain olisi tästä tietoa olisin kiitollinen.
31053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos saan veikata ni 4tuumaset, mut kyl ne liikkees varmaan tietää..

Äänestä

Itellä oli aiemmin saman vuoden mallia oleva Avensis. Orkkis kajarit oli isommat kuin 5.25", mut pienemmät kuin 6.5". Laitoin etuoviin 5.25" 2-tie erillissarjan, tein vanerista soviterenkaat joilla asennus onnistui suht helposti.
Autohifistit osaa auttaa paremmin, saavat varmaan sovitettua sinne suht helposti ne 6.5" kajarit.

Äänestä

6,5 tuumaiset menee jos asennus syvyys on riittävän pieni. Itellä on 6,5 tuumaset ja sattu olemaan vähän liian korkeat niin jäi kanittamaan verhoiluun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukke.tre kirjoitti:

Niin Haluaisin tietää minkä kokoiset Avensis 1998 kaiuttimet ovat, koska uusia pitäisi saada ja vielä en viitsisi repiä ovipaneeleita poies paikoiltaan ja katsoa sieltä, eli jos jollain olisi tästä tietoa olisin kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu