Vauva.fi av-palstalle ei kannata mennä. Siellä kiusataan.

Henna3

Minuakin kuormittaa monet asiat ja jos as-henkilö alkaa käyttäytyä omituisesti eikähallitse enää itseään, esim alkaa höpistä mitä sattuu tai joku alkaa jopa aggeessiiviseksi, niin se on sen merkki, että on mennyt aistikanava tukkoon ja ihminen on ylikuormittunut. Minäkin ylikuormituin tänä aamuna. Heräsin aikasin aamulla ja tein teon mitä ei olis pitänyt tehdä. Se, mitä ei olis pitäny tehdä, niin menin AV-palstalle nettiin purkamaan tuntojani. Kävin katsomassa mitä mulle oli vastattu, niin pitihän minun arvata: ilkeilyä, tahallista minuun kohdistuvaa härnäämistä, pelottelua, ymmärtämättömyyttä, kiusantekoa ja juuri niihin minun heikoimpiin kohtiini iskemistä ja niitten varjolla kiusaamista. Minua on kiusattu koko ikäni ja oltu mulle todella pahoja eikä ole ymmärretty eikä edes haluttu ymmärtää. Nyt en käy enää kyseisellä palstalla kun siellä kiusataan ihmisiä ja ärsytetään minutkin äärimmäsen vihaiseksi ja mulle tuli todella kauheen uupunut olo siitä kun saivat minut ärsytettyä äärimmäiseen raivoon ja vihaan ja oli pakko mennä takasin nukkumaan kun niin paloi pinna jälleen taas kerran :( .





Siellä ihmiset LUULIVAT ymmärtävänsä ja tietävänsä minusta kaiken ja antavansa hyviäkin neuvoja mutta sellaiset tyhmien ihmisten neuvot ei minua auta ja ne asiat mihin he minua painostivat, on helpommin sanottu kuin tehty. Minun teki mieleni räjäyttää ne tyypit pommilla ilmaan tai kutsuia joku moottoripyöräjengi polttamaan av-palstalla kirjoittelevien varkaiden ja juoppojen jne talo niin että kun töistä tulevat kotiin, heitä odottaa tuhkaksi hiiltynyt talo ja hiiltyneet ruumiit pihassa. Niin minua hermostutti. No, en minä oikeesti niin tekis mut semmosella mie niitä tyyppejä tänään uhkasin. ja oon levitelly koko maapallon tietoon että av-mammat on varkaita ja juoppoja kaikki, siis ne mitkä kirjoittelee vauva.fi aihe vapaa-palstalla. Tässä eräs ihminen siis kertoo mikä häntä kuormittaa ja minut tänään ajoi ihan totaalisen loppuun av-palsta ja paskat ihmiset siellä. Sori vaan mutta niin otti päähän ja ahisti että oli pakko purkaa mieltäni taas AV-palsta on huono palsta jossa lyödään lyötyä vaan ja kiusataan. Kannattaa välttää kyseistä palstaa ja jos neuvoja kysytte joltakin niin älkää hyvät ihmiset menkä av-palstalle niitä kysymään, siellä on hulluja ihmisiä jotka kiusaa teitä!

4

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksin.

      Sama koskee muinaista AS-palstaa. Tosin täälläkin ja monella muullakin foorumilla kiusataan asseja. Ainut jolla ei kiusata on Aspergerinfo. Ikävä kyllä joku on onnistunut mustamaalaamaan senkin eli kohtuu hiljaista on sielläkin.

    • Av-mammutti

      HAA TIIÄN SUT!! LUIN SUN KESKUSTELUN IHMISOIKEUKSIEN RIKKOMISESTA!!! :D

    • Anonyymi

      Edelleen on nimittelyä ja kiusaamista. Rumasti nimittelevät. Se on jatkuvaa. Siltä on hyvin vaikeaa suojautua.

    • Anonyymi

      On siellä fiksujakin ihmisiä. Miksi yleistät ja sillä lailla
      kiusaat niitä fiksuja ihmisiä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3869
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3485
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      77
      3320
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2628
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1522
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1496
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1104
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1066
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1006
    Aihe