Nyki vs L.A

munanvittumatkalla

Miten New York eroaa Los angelesista? Isoja paikkoja molemmat ja molemmista asuu kuuluisia ja rikkaita ja kaikenlaista häpeningiä ja hömppää löytyy. Kumpi kivempi paikka?

2

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkailijaa

      New York huomattavasti L.A:ta mielenkiintoisempi paikka. Paljon enemmän nähtävää ja tekemistä (mielipidekysymys tietty). Lämpöä löytyy paremmin losista, nykissä suomen kaltainensää. Losissa tietty Hollywood ja Disneyland, rantoja yms. Niin erilaiset paikat että kumpikin näkemisen arvoinen :)!

    • Nykin taikaa

      No New York tietysti, paitsi jos olet menossa filmitähtieä metsästämään ja rannalle, eihän siellä Los Angelesissa juuri oikein muutakaan ole. New Tork puolestaan on jo pitkän historiansa puolesta valloittava, nähtävyyksiä on pitkä liuta jokaiseen makuun, viihdemaailman osalta etenkin teatterit on huimia, urheilustadionejakin löytyy ja maailmanluokan museoita! Listaa voisi jatkaa loputtomiin, ja NY:kin ruokatarjonta on sekin mielestäni loistava, koska siirtolaiset ovat tuoneet mukanaan omat keittiönsä, kaikkea on tarjolla!

      Jollet vielä vakuuttunut, niin klikkaapa seuraavaa linkkiä ja käy lukemaan:

      http://kaupunkilomalle.com/new-york

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      117
      3113
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2091
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      125
      1940
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1122
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      908
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe