Miten New York eroaa Los angelesista? Isoja paikkoja molemmat ja molemmista asuu kuuluisia ja rikkaita ja kaikenlaista häpeningiä ja hömppää löytyy. Kumpi kivempi paikka?
Nyki vs L.A
2
280
Vastaukset
- matkailijaa
New York huomattavasti L.A:ta mielenkiintoisempi paikka. Paljon enemmän nähtävää ja tekemistä (mielipidekysymys tietty). Lämpöä löytyy paremmin losista, nykissä suomen kaltainensää. Losissa tietty Hollywood ja Disneyland, rantoja yms. Niin erilaiset paikat että kumpikin näkemisen arvoinen :)!
- Nykin taikaa
No New York tietysti, paitsi jos olet menossa filmitähtieä metsästämään ja rannalle, eihän siellä Los Angelesissa juuri oikein muutakaan ole. New Tork puolestaan on jo pitkän historiansa puolesta valloittava, nähtävyyksiä on pitkä liuta jokaiseen makuun, viihdemaailman osalta etenkin teatterit on huimia, urheilustadionejakin löytyy ja maailmanluokan museoita! Listaa voisi jatkaa loputtomiin, ja NY:kin ruokatarjonta on sekin mielestäni loistava, koska siirtolaiset ovat tuoneet mukanaan omat keittiönsä, kaikkea on tarjolla!
Jollet vielä vakuuttunut, niin klikkaapa seuraavaa linkkiä ja käy lukemaan:
http://kaupunkilomalle.com/new-york
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2517592Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1433996Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1232251Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261707- 471530
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421224Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411022Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8983Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23958