Nyki vs L.A

munanvittumatkalla

Miten New York eroaa Los angelesista? Isoja paikkoja molemmat ja molemmista asuu kuuluisia ja rikkaita ja kaikenlaista häpeningiä ja hömppää löytyy. Kumpi kivempi paikka?

2

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkailijaa

      New York huomattavasti L.A:ta mielenkiintoisempi paikka. Paljon enemmän nähtävää ja tekemistä (mielipidekysymys tietty). Lämpöä löytyy paremmin losista, nykissä suomen kaltainensää. Losissa tietty Hollywood ja Disneyland, rantoja yms. Niin erilaiset paikat että kumpikin näkemisen arvoinen :)!

    • Nykin taikaa

      No New York tietysti, paitsi jos olet menossa filmitähtieä metsästämään ja rannalle, eihän siellä Los Angelesissa juuri oikein muutakaan ole. New Tork puolestaan on jo pitkän historiansa puolesta valloittava, nähtävyyksiä on pitkä liuta jokaiseen makuun, viihdemaailman osalta etenkin teatterit on huimia, urheilustadionejakin löytyy ja maailmanluokan museoita! Listaa voisi jatkaa loputtomiin, ja NY:kin ruokatarjonta on sekin mielestäni loistava, koska siirtolaiset ovat tuoneet mukanaan omat keittiönsä, kaikkea on tarjolla!

      Jollet vielä vakuuttunut, niin klikkaapa seuraavaa linkkiä ja käy lukemaan:

      http://kaupunkilomalle.com/new-york

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      173
      3154
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      120
      2330
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      84
      2025
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      49
      1778
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1647
    6. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      18
      1583
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      33
      1498
    8. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      71
      1309
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      73
      1301
    10. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      29
      1064
    Aihe