Nyki vs L.A

munanvittumatkalla

Miten New York eroaa Los angelesista? Isoja paikkoja molemmat ja molemmista asuu kuuluisia ja rikkaita ja kaikenlaista häpeningiä ja hömppää löytyy. Kumpi kivempi paikka?

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkailijaa

      New York huomattavasti L.A:ta mielenkiintoisempi paikka. Paljon enemmän nähtävää ja tekemistä (mielipidekysymys tietty). Lämpöä löytyy paremmin losista, nykissä suomen kaltainensää. Losissa tietty Hollywood ja Disneyland, rantoja yms. Niin erilaiset paikat että kumpikin näkemisen arvoinen :)!

    • Nykin taikaa

      No New York tietysti, paitsi jos olet menossa filmitähtieä metsästämään ja rannalle, eihän siellä Los Angelesissa juuri oikein muutakaan ole. New Tork puolestaan on jo pitkän historiansa puolesta valloittava, nähtävyyksiä on pitkä liuta jokaiseen makuun, viihdemaailman osalta etenkin teatterit on huimia, urheilustadionejakin löytyy ja maailmanluokan museoita! Listaa voisi jatkaa loputtomiin, ja NY:kin ruokatarjonta on sekin mielestäni loistava, koska siirtolaiset ovat tuoneet mukanaan omat keittiönsä, kaikkea on tarjolla!

      Jollet vielä vakuuttunut, niin klikkaapa seuraavaa linkkiä ja käy lukemaan:

      http://kaupunkilomalle.com/new-york

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe