Nyki vs L.A

munanvittumatkalla

Miten New York eroaa Los angelesista? Isoja paikkoja molemmat ja molemmista asuu kuuluisia ja rikkaita ja kaikenlaista häpeningiä ja hömppää löytyy. Kumpi kivempi paikka?

2

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkailijaa

      New York huomattavasti L.A:ta mielenkiintoisempi paikka. Paljon enemmän nähtävää ja tekemistä (mielipidekysymys tietty). Lämpöä löytyy paremmin losista, nykissä suomen kaltainensää. Losissa tietty Hollywood ja Disneyland, rantoja yms. Niin erilaiset paikat että kumpikin näkemisen arvoinen :)!

    • Nykin taikaa

      No New York tietysti, paitsi jos olet menossa filmitähtieä metsästämään ja rannalle, eihän siellä Los Angelesissa juuri oikein muutakaan ole. New Tork puolestaan on jo pitkän historiansa puolesta valloittava, nähtävyyksiä on pitkä liuta jokaiseen makuun, viihdemaailman osalta etenkin teatterit on huimia, urheilustadionejakin löytyy ja maailmanluokan museoita! Listaa voisi jatkaa loputtomiin, ja NY:kin ruokatarjonta on sekin mielestäni loistava, koska siirtolaiset ovat tuoneet mukanaan omat keittiönsä, kaikkea on tarjolla!

      Jollet vielä vakuuttunut, niin klikkaapa seuraavaa linkkiä ja käy lukemaan:

      http://kaupunkilomalle.com/new-york

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      46
      7401
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      347
      5399
    3. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2866
    4. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      148
      1794
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      138
      1671
    6. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      61
      1607
    7. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      110
      1425
    8. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      164
      1328
    9. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      293
      1182
    10. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      364
      1151
    Aihe