Tieto on valttia

Tiedätkö mikä on vikana kun steam ei löydä servereitä ? Aina kun etsin siihen tulee;Could not cantact master game server retrieve server list. Jos on tietoo niin antaa tulla.
3193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

googletin steam sanalla ja eka osuma oli:
Sosiaali- ja terveysalojen lesbo- ja homotyöntekijät STEAM ry

Jostain syystä miusta tuntuu et sie et tarkottannu sitä:-)

No jos yhtään lohduttaa niin haku osottaa että et oo yksin ongelmas kanssa.

Kurkkaappa tää linkki, jos vaikka sieltä löytys apua. Ja jos ei löydy, kysele tuola suomi24 pelit palstalla.

http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?q=steam

Rosmo

Äänestä

Mutta kokeile ettii servuja The All Seeing Eyellä

Äänestä
  • Ei löydy silläkään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jalmari kirjoitti:

Tiedätkö mikä on vikana kun steam ei löydä servereitä ? Aina kun etsin siihen tulee;Could not cantact master game server retrieve server list. Jos on tietoo niin antaa tulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu