hääpaikka karhulasta

onkohan missäänpäin karhulaa kaunista häiden vietto paikkaa???
4624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En tiedä vuokrataanko Munkkisaaren Majaa hääkäyttöön, mutta se on ainakin kaunis paikka. Kannattaahan sitä kysyä? Ja vähän kauempaa kuin Karhulassa on Leporanta. Tietysti Sammontalo on iso paikka mutta sen sijainti ei ehkä ole paras mahdollinen?

Äänestä

Onnea tulevalle hääparille!!

Voisiko paikka olla kaempaa, esim.villa kärkisaari, aika kallis mutta hieno paikka ja hyvä ruoka, sitten toisaalta saaripirtti.....

Onko villakaunismäkeä enää karhulassa?
Mitenkäs se paikka joka sijaitsee kyminlinnassa hieman syrjässä keltainen paikka, upseerikerho tai jotain?

Äänestä

Milloin olette häitä pitämässä?
Munkkisaarenmajaa vuokrataan kyllä, mutta vierasmäärä on rajoitettu. Muistaakseni 80 kieppeillä. Honkala tuolla, missäs se nyt on, Karhulasta Kymiin päin kuitenkin, muttei mun mielestä nätti. CT-center vähän kauempaa, mutta paikka on nätti ja mun mielestä suht edullinenkin. Ravintolasalin puolella keskihinta ruoalle, täysmenu, on 25€/nenu. Toisella puolella on sali, johon voi sitten hommata omat juomat ja vuokra oli joku parikymppiä tunnilta.
Koskenäyräs kesällä on hieno paikka, hinnasta en tiedä, mutta sekin on Sutelan tienoilla, onko tuo nyt pihkoota?

Äänestä

www.lumiperhonen.tk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedon haluinen kirjoitti:

onkohan missäänpäin karhulaa kaunista häiden vietto paikkaa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu