Muutamaa kuukautta vaille neljä vuotta täällä..
Kauan olet häntä kaivannut?
karu gallup?
21272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=kZA3DjaSCjE
Reilusti yli 6kk mutta se on ihan liikaa :(
n.3vuotta täällä.
vuoden kaipasin,muuten jäi tavaksi satunnainen kirjoittelu tänne.
Tarkalleen ottaen 10 kuukautta ja 18 päivää!:-)) Tai oikeastaan hoksasin tämän vasta keväällä, mutta laskin tapaamispäivästä.
Kesän lopusta lähtien olen miettinyt ja harmitellut, miten tilanne meni... Jos olisin tiennyt kevättalvesta tämän, olisin toiminut niin eri tavalla........................
3 v 5 kk
Miksi aloittaja ei kirjoita suoraan kaipauksen kohteelle? Onko taustalla turha ylpeys vai mistä kenkä puristaa?
Sekin helpottaa jos saa "rukkaset" niin saat kaipauksen päätökseen ja voit jatkaa.
Hän on nykyisin naimisissa, seurustelimme aikoinaan ja juttu päättyi kun hän lähti ulkomaille. Uskoisin että hänkin kaipaa, mutta molemmat tiedostetaan ettei mitään voi tulla. Kaipaus vaan ei lähde nappia painamalla.
Olkaa sitten muuta kuin pariskunta eli olkaa ystäviä. Ihmistä voi rakastaa myös ystävänä. Ei kaiken rakkauden tarvitse olla parinmuodostusta tai fyysistä rakkautta.
Noin viikon. Joskus aiemminkin erossa ollessamme.
ja risat, luulin pääseväni hänestä ylitse, mutta aikoinaan en voinut matkustaa hänen kanssaan, silloisiin olosuhteisiin nähden. Rakastan häntä edelleen itseäni kipeäksi, että huulet on mutrulla kun hän tulee mieleen ja sitä tapahtuu päivittäin. En pystynyt enää vakuuttamaan hänelle rakkauteni tai mitään muutakaan ja hänellä on täysi oikeus pidättäytyä uskomasta minua.
Oletko siis lähestynyt häntä tuon seitsemän vuoden aikana? Usein, jos loukkaa toista pahasti niin on enää vaikea vakuuttaa rakkauttaan, särkynyt sydän suojelee itseään.
matkustaa hänen kanssaan??
Hän on sinulle todella rakas.
En kehtaa sanoa. Kauan. Ikävöin.
Kohta viisi vuotta, riippuu vähän mistä alkaa laskea. Enkä usko että tää loppuu ikinä. En usko kyllä enää meidän yhteen päätymiseenkään. :(
Toivottavasti otat häneen yhteyttä ennen kuin menetät toivosi.
Miestä olen ikävöinyt aika tarkalleen 6v.
vuosista ole lainkaan kysymys. n>m
kyse ihastuksesta.
Mun kohdalla ikävöiminen loppui kun tajusin että minule on tarkoutettu joku kenen kanssa päädyn yhteen.
Uskokaa siihen ettei ole oemassa yhtä oikeaa.
Jos jonkun kanssa ei toimi voi jatkaa matkaa aivan huoletta.
Nauttikaa elämästä, sillä on sanuttu että kaikki epävarmuus poistuu ja kaikki esteet väistyy, kun se oikea kohdalle osuu.
Uskokaa tähän. Luottakaa siihen. Äkää antautuko johonkin puolittaiseen vaan vaatikaa kumppaniltanne 100% sitoutumista teihin.
Vaatikaa arvostusta, välittämistä kaikkea huomiota mitä vain toinen rakastunut ihminen voi toiselle antaa. Silloin kun arvostatte itseänne, voitte löytää, sen ihmisen rinnalle, joka antaa tämän kaiken.
Näin minäkin uskon.