Montola

Montolassa 18.11 iltana pyöri ovelta ovelle puolalaiseksi esittäytynyt koristekauppias. Punaisiin pukeutunut, arviolta 50-60v mieshenkilö. Oli liikkeelä polkupyrällä. Liekö lähialueella havaintoja vastaavasta?
5386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ottakaa kuva jos tulee ilmiöitä. Voihan se olla ihan asiallinenkin tapaus.

Äänestä
  • Ei ole asiallinen tapaus, kesällä kävi kaupittelemassa kolkuttimia, kun annoin lähdöt pihasta niin vähän ajan kuluttua ukko istui pakettiautossa, oiskohan sama porukka tyhjentänyt syksyllä erään mökin. Harmi kun ei ollut kameraa käsillä olis lähtenyt kuva poliisille.

    Äänestä

Sanokaa sille et lähettää naisia! Miä haluun rakastella, ooon tosi nopee ja mukava.

Äänestä

Voi kauheeta, onko pmäellä nähty joku TUNTEMATON liikkuja!!! Takuulla varas, tappaja, raiskaaja ja hullu!!!

Äänestä

jep jep jos pieksämäellä liikkuu ni on varmasti hullu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ovelta ovelle kirjoitti:

Montolassa 18.11 iltana pyöri ovelta ovelle puolalaiseksi esittäytynyt koristekauppias. Punaisiin pukeutunut, arviolta 50-60v mieshenkilö. Oli liikkeelä polkupyrällä. Liekö lähialueella havaintoja vastaavasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu