pesulapalveluja Inglesissä?

Mihinkähän mun aloitus hävis. Oli oikea osoite.

Siis palveluja tarvitaan neljän viikon matkalla.
osaatteko neuvoa.
13145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kontulan Helmi ja Berry pesee.

Äänestä

Missä asutte? Niilon yhteydessä on yksi pesula ja samoin kuin San Fernandossa on useimpia esim Spar kaupan lähellä on yksi.

Äänestä
  • Av de Galdar kadulta löytyy yksi eli Eurosparin läheltä.

    Äänestä

  • UPDATE_10861281 kirjoitti:

    Av de Galdar kadulta löytyy yksi eli Eurosparin läheltä.

    Kiitos. Näillä varmaan selviää. Asumme San Agustinissa.

    Äänestä

  • old_profile_38457 kirjoitti:

    Kiitos. Näillä varmaan selviää. Asumme San Agustinissa.

    Mikä tuo Niilo on? Nilo?

    Äänestä

Niin taitaa olla oikein kirjoitettuna Nilo eli Salamanca siinä Av de la Europa (GC-500)

Äänestä
  • Lavanderia Gema ja on sen kiinteistön alakerrassa.

    Äänestä

Ostoskeskus Jumbosta löytyy myös. Paikka on kun tulee läntisen parkkipaikan kautta, niin siinä missä on ensimmäinen Superdino kauppa toinen kerros.
Nilo on vanha ostoskeskus moottoritien toisella puolella heti kävelysillan jälkeen. (kävelysilta on ravintola Iskelmän kohdalla)

Äänestä

Oletteko vertailleet pesulapalveluiden hintoja. Me olemme aina käyttäneet tuota Nilo/Salamancan katutasossa olevaa Gema nimistä pesulaa
Koneellinen maksanut 10 EUR kuivattuna ja viikattuna. Silitys olisi maksanut 2 EUR/t-paita. Sitä emme pyytäneet tekemään.

Äänestä
  • Miten nopea oli pesu, eli koska sai hakea pyykin.

    Äänestä

  • kiinnostunut**** kirjoitti:

    Miten nopea oli pesu, eli koska sai hakea pyykin.

    1-2 pv

    Äänestä

  • taxitaxi kirjoitti:

    1-2 pv

    Kiitos, kun vastasit puolestani!
    Jos vie aamupäivällä valmista on seuraavana iltapäivänä noin klo 17. Eli kaimani vastasi ihan oikein.

    Äänestä

  • taxitaxi kirjoitti:

    Kiitos, kun vastasit puolestani!
    Jos vie aamupäivällä valmista on seuraavana iltapäivänä noin klo 17. Eli kaimani vastasi ihan oikein.

    Kiitoksia tiedosta 3 viikon matka edessä, nyt tietää kuka pyykit pesee. Gema on sopivasti matkan varrella kun menee isoille kaupoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


annakatri kirjoitti:

Mihinkähän mun aloitus hävis. Oli oikea osoite.

Siis palveluja tarvitaan neljän viikon matkalla.
osaatteko neuvoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu