... päätit kadota mun elämästä kertalaakista kokonaan. Oon tosi surullinen, mutta ehkä loppujen lopuksi näin on parempi. Hyvää jatkoa, yritän olla kirjoittamatta tänne enää sinulle.
Sä sitten...
Out of my life
27370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
ehkä mun voimat on vaan kerta kaikkiaan ihan loppu yrittääkään enää mitään...
Teeppä niin.
Voih :(
nyyh
Olen täällä. Tarvitsen ja haluan sinua. Voisitko auttaa, että meistä tulis vihdoin me. Pyydän.
Avainnauha ei valitettavasti sano mulle mitään, eikä viestisi muutenkaan varmaankaan mulle. Tässä nyt on mut kyllä konkreettisesti pyyhitty pois tarkoittamani ihmisen elämästä. Pahalta tuntuu.
puhaltaisin sun pahanolon pois, jos voisin. Pärjäile.
Soita sille,tai pistä messua fb:stä.
Muisteleppa sanojasi. Olisiko anteeksipyynnön paikka?
Joku raja joo sille mitä ihminen mitään tarkottamatta suuvärkistään valuttaa. Mulle riitti.
En mielestäni ole sanonut hänelle mitään anteeksiantamatonta enkä varsinkaan mitään tarkoittamatta louskuttanut leukojani. Hyvinkin olen tarkoittanut kaikkea mitä olen sanonut. Jos se on jotenkin loukannut, voin pyytää anteeksi, koska tarkoitus ei ole ollut loukata.
Ei sulla oo kauheesti anteekspyydettävää..Oot osin sivullinen uhri.
Arvaan, ettet vastaa, mutta kysyn silti: mitä tarkoitat?
Se että lähdin on kaiken summa. Se mitä tapahtui oli
vaan sillä hetkelä liikaa ja se tuska mikä siitä koitui sitä ei vaan
kestänyt kun näin joka päivä..Siksi lähdin.
Yritin antaa sulle mahdollisuuden, mutta et sitten tarttunut siihen. Lopuksi ymmärsin, että se olisi vaatinut enemmän kun mulla olsi ollut lupa sulta pyytää tämä oli looginen lopputulos.
niin ne ihmiset katoaa, kun eivät tunne oloaan tykätyksi. Olisiko sinunkin tapauksessa mahdollisesti peiliin katsomisen paikka. Teet tälläisellä palstalla
ihmisten välisiin tunteisiin liittyviä mietelmiäsi ja päätät mitä toinen ajattelee.
Joskus voi huomaamattaan tulla loukanneeksi tai muutamalla sanalla saada toisen etääntymään. Joskus taas toinen voi sanoa jotain niin romahduttavaa, että toinen sulkeutuu kuoreensa.
ihmisten kokemat ovat tosia. sinä niistä mitään tiedä, vaikka kyökkipsygologiksi olet ittes keksiny korottaakin.
Ei liittynyt kyllä palstaan mitenkään tämä juttu.
Ihmissuhteet ovat vastavuoroisia, sinä et antanut niin paljon kuin minä. Jos olisit hän, tiedät mitä tarkoitan ettet antanut.
Mun oli pakko..Ja nää ymmärrät sen kyllä.
Yhteen sydämeen ei mahdu loputtomasti tuskaa
Ymmärrän kyllä. Joskus on vain pakko kadota.
Mitä kaikkea teit itse pitääksesi yhteyttänne yllä? Piditkö häneen yhteyttä muutenkin kun nimettömänä kirjoittamalla palstalla? Jos toinen on vaikka luullut että sinä et halua olla tekemisissä, jos et ole itse pitänyt yhteyttä häneen? En tiedä tilannettanne, mutta olisiko teidän mahdollista jotenkin selvittää tilannetta juttelemalla kahdenkesken?
Minä sitä yhteyttä nimenomaan pidin yllä ihan reaalissa. En ole kirjoitellut palstalle kauan enkä paljon. Nyt en enää voi pitää yhteyttä, ilmiselvästi mut on siirretty menneisyyteen.
vastoin kuin aloittajalla, eli minua pyydettiin kertalaakista (yllättäen ja täysin pyytämättä) katoamaan kokonaan HÄNEN elämästään.
(Oli muuten tunnetasolla aika tyrmäävä kokemus, varsinkin kun oltiin tunnettu jo miltei 15 vuotta.)
En mä oikeesti haluu pois sun elämästä
hänelle, ennen kuin on liian myöhäistä!
No miksi sitten otit uuden?
n>m meni tämä. Ja kyllä en voi erehtyä että näin on kuten kirjoitin, muutoin asiat irl olis toisin.