Edelleen onneton!!

Vielä onneton!

Katsoisiko tahi näkisikö joku,milloin saan töitä,voittaa rahaa ja mistä rakkautta?

1

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      varmaankin jokainen toivoo näitä asioita kohdalleen!

      joka ikinen asia tällä toivomuslistalla on peräisin siitä ihmisestä, joka näitä toiveita asettaa. on tietenkin otettava huomioon se panostus, minkä toiveilleen asettaa, sillä mikään ei tässä elämänunessa tipahda syliin. sillä tavalla tätä unta ei ole perustettu, näin minä sen olen oppinut. joku toinen saa korjata kantani ja argumentoida vastaan, kuunnellaan mitä tulee.

      onni asuu jo sinussa ja se odottaa sinun panostustasi. työ, raha ja rakkaus ovat jo sinussa - ne on sinun itsesi toteutettavissasi.
      et nyt saanut sellaista vastausta kuin toivoit, en halua ryhtyä rämpimään näin syvässä toivomuslistassa toteuttaakseni yhden toiveen, mikä jokaisella ihmisellä on.

      nimimerkkisi "edelleen onneton" kertoo sen, että et ole vielä yrittänyt tarpeeksi. ei ole ilmaista ateriaa, enkä halua loukata sinua! mutta kuitenkin, tämä kaikki on peräisin siitä kokemuksesta ja elämästä, mitä me kaikki koemme. ole siis vahva ja vaativaisempi, tee oma panoksesi ja RAKASTA kaikkea tekemääsi - siinä se avain on.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      208
      1655
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      81
      1110
    3. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      915
    4. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      77
      885
    5. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      86
      812
    6. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      754
    7. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      111
      733
    8. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      117
      628
    9. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      48
      607
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      19
      586
    Aihe