Mikä on arvon raadin mielestä paras super zoom kamera? Itse sanoisin että canonin uutukainen vie voiton. Vai onko jollain parempaa/pidemmälle ulottuvaa zoomia??
Paras super zoom kamera!
14
825
Vastaukset
- vessapoliisi
"Vai onko jollain parempaa/pidemmälle ulottuvaa zoomia?? "
mun zuumi yltää aina naapurin akan hanuuriin, ku se vaihtaa vaippojaan vanhainkodin vessassa. - nikonhomppelimoi
Olipas taas asiallinen vastaus. No mitä muuta voi homppeli nikonistilta odottaa.
- parempaa-pidemmälle
Paras super zoom. Vai onko jollain parempaa/pidemmälle ulottuvaa zoomia??
Kameran paremmuus tulee zoomin pituudesta?
Mitä enemmän zoomia stä lähemmksi pääsee naapurin arkaa tipua?
Jos lisää zoomin nokalle telejatkeen niin pääsee ihan lähelle ja on paras.
Mun zoomissa pisin polttoväli vastaa 1635 mm kinokoossa ilman jatketta ja 2x jatkeella siis 3306 mm, onko paras ulottuvuus vaikka ei ole Canon? - 423423423432423
Millanen pippeli sulla sitten on? Mulla on 26cm pitkä ja 9cm paksu.
- Super Zoom
Jos tähän huippuasialliseen keskusteluun lisäsi yhden digijärkkäreihin sopivan Super Zoomin eli 50 -1000 mm:
http://www.dpreview.com/articles/0471617607/canon-introduces-new-78k-50-1000mm-cine-lens
Vaatii 78 000 $ " ylimääräistä" rahaa. - Mittasitko
Reiden ja nilkan ympärysmitan ? Pippelisihän on 5cm sinistä löysää nahkaa.
- Canonisti minäkin
"Paras superzoom" ei vain pelitä. Mutta yritetään arpoa joku järkevä vastaus. Yksi voisi olla Sigman 200 - 500 mm ja siihen taakse joko Nikonin tai Canonin FF-runko.
http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/tele/200_500_28/
ja vaikka
http://www.canon.fi/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_1Dx/index.aspx
Tuo voisi olla "paras superzoomi". Sopii esimerkiksi kojukuvaukseen. - Polttoväli
3,8 - 247 mm? Ei vaikuta superzoomilta. Enemmänkin supercropilta...
- Cano
Tässä aloittaja tarkoittanee pokkareita.
Tilaamalla netistä, kameran voi palauttaa tai vaihtaa jos laatu ei miellytä.- voi palauttaa
Mistä päättelet, että aloittaja on niin tyhmä että luulee pokkaria superzoomilsi?
Voiko kameran palauttaa jos luulee pokkaria superzoomiksi? - supersonni
voi palauttaa kirjoitti:
Mistä päättelet, että aloittaja on niin tyhmä että luulee pokkaria superzoomilsi?
Voiko kameran palauttaa jos luulee pokkaria superzoomiksi?"Mistä päättelet, että aloittaja on niin tyhmä että luulee pokkaria superzoomilsi?
Voiko kameran palauttaa jos luulee pokkaria superzoomiksi? "
Kaikki canonistit luulee supersoomia kameraksi
- Anonyymi
Ei kyse ole zoomista,vaan teknisistä ominaisuuksista.Sony RX 10 Mark IV,24-600mm mielestäni paras.24 kuvaa sekunnissa jatkuvalla tarkennuksella,305 tarkennuspistettä,4K videokuvaus.Telepäässä suurin valovoima F4.Nopeaakin nopeampi,takaa ettei mikään tilanne mene ohi.
- Anonyymi
Paras zoomkamera siis on Sony RX10 Mark IV
- Anonyymi
Olympus Stylus Hough TG-x mikä tahansa tästä sarjasta, jos ulkona viihtyvä haluaa nopea toimisen pokkari.. (Luuri kamera siis)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 134367
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831649Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641488Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731475Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2371351Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121140Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341090Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079- 931024
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651003