Mikä on arvon raadin mielestä paras super zoom kamera? Itse sanoisin että canonin uutukainen vie voiton. Vai onko jollain parempaa/pidemmälle ulottuvaa zoomia??
Paras super zoom kamera!
14
963
Vastaukset
- vessapoliisi
"Vai onko jollain parempaa/pidemmälle ulottuvaa zoomia?? "
mun zuumi yltää aina naapurin akan hanuuriin, ku se vaihtaa vaippojaan vanhainkodin vessassa. - nikonhomppelimoi
Olipas taas asiallinen vastaus. No mitä muuta voi homppeli nikonistilta odottaa.
- parempaa-pidemmälle
Paras super zoom. Vai onko jollain parempaa/pidemmälle ulottuvaa zoomia??
Kameran paremmuus tulee zoomin pituudesta?
Mitä enemmän zoomia stä lähemmksi pääsee naapurin arkaa tipua?
Jos lisää zoomin nokalle telejatkeen niin pääsee ihan lähelle ja on paras.
Mun zoomissa pisin polttoväli vastaa 1635 mm kinokoossa ilman jatketta ja 2x jatkeella siis 3306 mm, onko paras ulottuvuus vaikka ei ole Canon? - 423423423432423
Millanen pippeli sulla sitten on? Mulla on 26cm pitkä ja 9cm paksu.
- Super Zoom
Jos tähän huippuasialliseen keskusteluun lisäsi yhden digijärkkäreihin sopivan Super Zoomin eli 50 -1000 mm:
http://www.dpreview.com/articles/0471617607/canon-introduces-new-78k-50-1000mm-cine-lens
Vaatii 78 000 $ " ylimääräistä" rahaa. - Mittasitko
Reiden ja nilkan ympärysmitan ? Pippelisihän on 5cm sinistä löysää nahkaa.
- Canonisti minäkin
"Paras superzoom" ei vain pelitä. Mutta yritetään arpoa joku järkevä vastaus. Yksi voisi olla Sigman 200 - 500 mm ja siihen taakse joko Nikonin tai Canonin FF-runko.
http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/tele/200_500_28/
ja vaikka
http://www.canon.fi/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_1Dx/index.aspx
Tuo voisi olla "paras superzoomi". Sopii esimerkiksi kojukuvaukseen. - Polttoväli
3,8 - 247 mm? Ei vaikuta superzoomilta. Enemmänkin supercropilta...
- Cano
Tässä aloittaja tarkoittanee pokkareita.
Tilaamalla netistä, kameran voi palauttaa tai vaihtaa jos laatu ei miellytä.- voi palauttaa
Mistä päättelet, että aloittaja on niin tyhmä että luulee pokkaria superzoomilsi?
Voiko kameran palauttaa jos luulee pokkaria superzoomiksi? - supersonni
voi palauttaa kirjoitti:
Mistä päättelet, että aloittaja on niin tyhmä että luulee pokkaria superzoomilsi?
Voiko kameran palauttaa jos luulee pokkaria superzoomiksi?"Mistä päättelet, että aloittaja on niin tyhmä että luulee pokkaria superzoomilsi?
Voiko kameran palauttaa jos luulee pokkaria superzoomiksi? "
Kaikki canonistit luulee supersoomia kameraksi
- Anonyymi
Ei kyse ole zoomista,vaan teknisistä ominaisuuksista.Sony RX 10 Mark IV,24-600mm mielestäni paras.24 kuvaa sekunnissa jatkuvalla tarkennuksella,305 tarkennuspistettä,4K videokuvaus.Telepäässä suurin valovoima F4.Nopeaakin nopeampi,takaa ettei mikään tilanne mene ohi.
- Anonyymi
Paras zoomkamera siis on Sony RX10 Mark IV
- Anonyymi
Olympus Stylus Hough TG-x mikä tahansa tästä sarjasta, jos ulkona viihtyvä haluaa nopea toimisen pokkari.. (Luuri kamera siis)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark894695Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2044615"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1113081Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382278Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332177- 892153
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi391958