ennen volvoilla vedettiin asuntovaunua ?
nykyään ei ! ! !
syy !
tekniikka liian hienoa , ei kestä tekniikka vetämistä !
vain harvoilla voi vetää (manuaali ) vain pientä kevyt kärryä !
tehdas ei suosittele mitään vetämistä !
kyllä on volvo surkea nykyään !
ps : toyotalla vedetään aina, oli auto mikä tahansa, johon saa koukun !
ennen volvoilla vedettiin asuntovaunua ?
14
258
Vastaukset
- Volvo5life
Osta vittu semmonen toyotan romu sitte...
- punkku ja patonki
Kyllä on palanu polttoainetta, voi pillu mikä saaste määrä! Kait kantavuus kestää kupoli teltan ja eväs korin painon?
- Tyolooda
Kummassahan on suuremmat sallitut vetomassat rekisterissä? Toyotassa vao Volvossa. Mitäpä räkänokka lottoat? :-D
- nolo aloitus
Kuka nyt asuntovaunua vetää, köyhät.
Volvolla on melkoisen paljon isommat vetopainot kun Toyotalla.
Volvomies yöpyy hotelleissa, ei missään leirintäalueella mannejen kanssa. - mersut vetää nykyään
Volvo ei ole enään niin kuin ennen joka olikin oikea volvo (takaveto) tällöin vaunun vetokin oli ihan muutatoista volvo oli tavanomainen näky tuolloin,vetoautoksi on valittu mersut nykyään ne on takavetoja ja tehoakin on paljonkin paremmin kuin ennen mersuissa oli,volvot olivat tuolloin parhaita.
- laatu ratkaisee
minkälaisen vetokoukun saa priukseen ?
- 5 pyttynen
tai litraseen varikseen?
- Käteenkin
tosiaan vedetään Toyotalla. Kyllä näin on!
- på svenska
Mannejen, ompa kumma kieli påå sulla, ehkä se vois sointuu parempi utan gipsiis!
- kätteveto tojjotal??
kyl mä ainaski tiiä ketä mannet o. eisse mittä ruotti kait o. ne o niit tummi ne o, ketä san semmoi HAISIE.
- Seitsemäs Volvo
Volvo On Erittäin Hyvä Veturi caravaanarille. itsellä Volvo V70 D4 awd automaatti. ei lopu voima. Saa vetää 2000 kg painavaa vaunua. pärjää hankalassakin paikoissa.
Seuraavakin auto on Volvo. terveisin. Caravaanari. ps. ei teitten tukko.- 1. Paskan omistanut
Mutta loppuu laatikko, tuo automaattihan porsii ilman vaunuakin alle 150t ja vähnkin vedettynä alle 100t. Siihen on jossain savossa ihan oma korjaamo jonne nämä paskat laatikot voi viedä remppaan, kestää kuulema taas sen 60t.
Niissähän on joku kiinanihme(tai ainakin sieltä päin) laatikkona, jota ei olekkaan tehty kestämään. - häoifphjlk
1. Paskan omistanut kirjoitti:
Mutta loppuu laatikko, tuo automaattihan porsii ilman vaunuakin alle 150t ja vähnkin vedettynä alle 100t. Siihen on jossain savossa ihan oma korjaamo jonne nämä paskat laatikot voi viedä remppaan, kestää kuulema taas sen 60t.
Niissähän on joku kiinanihme(tai ainakin sieltä päin) laatikkona, jota ei olekkaan tehty kestämään.Harmi, että olet joutunut tyytymään "paskan omistamiseen".
Minulla on ollut ilo omistaa kolme nelivetoista Ruotsissa valmistettua Volvoa,
V70- ja XC70 malleja. Parempaa käyttöautoa Suomen olosuhteisiin on vaikea löytää, veti sitten vaunua tai ei. Luotettavuus on ollut huippuluokkaa ja ominaisuudet myös talvikeleissä loistavat.
Viimeisellä vaihtokierroksella kävin koeajamassa myös Saksan ihmeet, ne kaikki kolme Volvoon verrattavissa olevaa merkkiä. Päädyin taas Volvoon ylivoimaisen hinta-ominaisuussuhteen takia. Yhtään vaihdelaatikkoa ei ole hajonnut, yksi on ollut Aisinin valmistama ja kaksi viimeisintä Geartronicsin-valmistamaa.
Ainoa, missä Volvo saattaa Mersulle ja Bemarille hiukan hävitä, on hinta-naapurikateussuhde. Audilla ajavaa nyt tuskin kukaan kadehtii, eikä asialla ole minulle muutenkaan merkitystä, joten päädyin Volvoon. - seitsemäs volvo
1. Paskan omistanut kirjoitti:
Mutta loppuu laatikko, tuo automaattihan porsii ilman vaunuakin alle 150t ja vähnkin vedettynä alle 100t. Siihen on jossain savossa ihan oma korjaamo jonne nämä paskat laatikot voi viedä remppaan, kestää kuulema taas sen 60t.
Niissähän on joku kiinanihme(tai ainakin sieltä päin) laatikkona, jota ei olekkaan tehty kestämään.Eipää oo viellä hajonnut yhtään laatikkoa vaikka olen omistanut Seitsemän Volvoa peräkkäin, ja kaikilla on vedetty 1800kg painavaa matkailuvaunua. Jos auto huolletaan huolto-ohjeitten mukaan ei mitään ogelmia. Ps. Caravaanari ei teitten tukko.:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1942665Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki492608- 1792540
Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from702252Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276712115Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen412105Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä11978Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la721577- 1461457
Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue01340