peniksestä

Tea

Mitä mieltä te miehet olette suihinotosta tai siitä jos nainen tyydyttää teitä käsin? Olen kuullut, että mies kuin mies rakastaa suihinottoa, mutta onko näin ja jos on, niin miksi? Onko viehätys siinä, että se tuntuu hyvältä, kun nainen suostuu ottamaan teiltä suihin vai suun lämpö ja kosteus vai mikä? Entä käsillä tyydytys? Pidättekö enemmän emättimeen laukeamisesta vai käsiin? Terska on ilmeisesti aika hellä siemensyöksyn jälkeen, joten olisiko parempi, että nainen irrottaisi otteensa heti sen jälkeen vai saako kaluanne hyväillä vielä siemensyöksyn jälkeenkin? No tuossa muutama kysymys joihin toivoisin vastauksia.

6

2171

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mulle varsinkin suu on niin harvinaista herkkua, että pois alta.
      Kaikki miehet eivät suuhoidon päälle ymmärrä, mutta mm siinä on sen viehätys, ettei tarvi kuin nauttia.
      Myös tiukkuutta on ihan eri tavalla kuin pillussa, mutta kosteuden riittoisuudesta tulee huolehtia.

      Laukeaminen suuhun/käsiin on huomattavasti rajumpaa, mutta sisään laukomisessakin on puolensa.
      Hyväilyä laukeamisen jälkeen tulee jatkaa, mutta hellemmin, eikä ihan niin suoraan terskaan.

    • Tealle...

      Kyllä varmasti suurin osa miehistä rakastaa kun nainen ottaa suihin...Tai tyydyttää kalun käsin.Se on varmaan se vaihtelu mikä virkistää.Toki paras paikka heittää spermat on tietysti emätin.Mutta välillä on kiihottavaa laueta naisen käsiin,rinnoille tai muualle kehon päälle.Ainakin omaa kaluani saa hyväillä ja "suukotella" myös siemensyöksyn jälkeenkin.

      • Tea

        ...tuntuu ettei poikaystäväni oikein haluaisi minun näkevän kaluaan ns. tavallisessa koossaa eli sitä, kun se lörpsähtää laukeamisen jälkeen. Hän kai kuvittelee, etten tiedä, että kalun pituus pienenee useitakin senttejä tms. Se vaan välillä harmittaa, koska olen oikeasti sitä mieltä, että poikaystävälläni on maailman komein kalu (noh, en oo kyllä ehkä "ihan" kaikkia nähny), oli se sitten seisokissa tai ei. En halua mitään puoli metristä jötikkää. Pitäisi ehkä sanoa se poikaystävällenikin... Joka tapauksessa kiitos, kun vastasitte.


      • -jj-
        Tea kirjoitti:

        ...tuntuu ettei poikaystäväni oikein haluaisi minun näkevän kaluaan ns. tavallisessa koossaa eli sitä, kun se lörpsähtää laukeamisen jälkeen. Hän kai kuvittelee, etten tiedä, että kalun pituus pienenee useitakin senttejä tms. Se vaan välillä harmittaa, koska olen oikeasti sitä mieltä, että poikaystävälläni on maailman komein kalu (noh, en oo kyllä ehkä "ihan" kaikkia nähny), oli se sitten seisokissa tai ei. En halua mitään puoli metristä jötikkää. Pitäisi ehkä sanoa se poikaystävällenikin... Joka tapauksessa kiitos, kun vastasitte.

        ...terska on kyllä aika hellänä juuri laukeamisen jälkeen, mutta muuten voi kyllä käsin hyväillä. Se miksi miehet tykkää erityisesti suihinotosta ja runkkaamisesta on se että siinä näkee koko ajan koko toimituksen. (Se visuaalinen puoli on nimittäin miehille tosi tärkeetä ja kiihottavaa.)


    • LurtzinOrja

      Suu on vaan niin pehmee, lämmin ja kostea että tuntuu huipulta.
      Mitä omasta ukosta oon oppinut/ymmärtänyt, niin kannattaa irrottaa käsi kun "kaikki on tullu" ;)...se tuntuu olevan toosi herkkä, niinkuin meillä naisilla alapää samassa tilanteessa. Ja toki kysyminen ei haittaa...asioista kannattaa puhua JOS kyseessä on vakikumppani jolle on jo voinut avautua :)

    • Happy 72

      Mun parisuhteessa hommat menee näin... Jos kultaa ei huvita rakastelu niin hän tarjoaa helpotusta käsin ja hyvältähän se tuntuu ;)
      Hiukan liukuvoidetta ja lakatut kynnet......aahhhhhhh :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      35
      3472
    2. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      240
      3375
    3. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      249
      3134
    4. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      237
      2372
    5. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      125
      1675
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      216
      1447
    7. Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas

      Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi
      Maailman menoa
      222
      1269
    8. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      11
      1265
    9. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      95
      1240
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      119
      1048
    Aihe