Hei 2,0l Doch vm90 sierra kyseessä. Ei oikein tahdo lämmetä.. Lämpömittari nousee palkissa "kuuma| NORM |kylmä" kohtaan M - Malareuna vaikka kuinka ajelis. Puhaltaa kyllä lämpöstä ilmaa sisälle, mutta vähän mietityttää koneen puolesta tuo jos ei kovin lämpimänä käy niin onko se hyväksi..
Olisko termari jotenkin juuttunut auki?
Mistä se löytyy tarkalleen?
Miten sen vaihto onnistuu, ilmaus tekniikka jne?
Kannattaako murehtia kun sisällä kuitenkin tarkenee vai onko akuutti?
Missä koneen lämpöanturi sijaitsee jos siinä on vika?
Kiitos !
Sierran lämmöt?
Sirpalla ratsastaja
2
184
Vastaukset
- OHC-84
Kantsii kysyä Ford-clubin sivustolta. Veikkaan, että siellä joku muukin painii tai on aikoinaan pohtinut samaa ongelmaa. Sieltä hakemalla voi löytyä vastaus suoraankin.
- Seppo-Siili
Sierraan aikoinaan laitettu kahta eri anturia ja jos väärä anturi niin näyttää M kohtaa kun toisella (oikealla) näyttäisi siihen keskelle O-R kohtaa.
En muistaa kuinka ne vaihtu missäki vuosimallis, mutta normi homma.
foorttin liikkestä varmaa löytävät molemmat anturit ja tais olla eri värinen se anturi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595099
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224539Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961757- 911432
- 821399
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850